kun ovat monien vaiheitten jälkeen saapuneet maahamme,väitä että kyllä sopeutuu anamme heille sopeutumiseläkkeen tai miksi sitä sanotaan kuten kansanedustajillekin jotka eivät tule uudelleen valituksi .
Väitetään etteivät Matut sopeudu yhteiskuntaan
Kyllä.alkaa.sopeutua
27291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Vähän keppiä ja porkkanaa SUOMALAISILLE siitä se alamäki alkaa.
https://mvlehti.net/2018/02/27/oulussa-kotoutetaan-suomalaiset-matujen-tavoille-eika-painvastoin/
Mutta hyvä veli !
Pitääkö meidän siirtää esim. pääkaupunkiseudun somali taksikuskit, bussikuskit, maahanmuuttaja siivoojat, kaupanhenkilökuntaan kuuluvat eläkkeelle, vaikka he ovat hyviä veronmaksajia?
Siirretään mieluummin eläkkeelle suomalaiset juopot, jotka ei enää työhön pysty.
Kyllä maahanmuuttaja sopeutuu duuniin paremmin kuin juoppo suomalainen.
Viina kun miestä vie, niin duuni ei kiinosta
Ja tää on suuri ongelma suomalaisen työläisen, suomalaisen perheen kohdalla
Nuo sopeutuu suvakin täysihoitoon, rahat heti matuille.
https://mvlehti.net/2018/02/27/yle-watch-suomi-elattaa-etelan-kaenpoikia/
Helsingin mustaihoiset taksikuskit eivät ole somaleja. Bussikuskit ja siivoojat ovat enimmäkseen virolaisia, tai venäläisiä. Helsingistä tai yleensä Pääkaupunkiseudulta saa etsiä kauppaa, missä olisi työssä pakolainen. Kauppakeskuksissa vetelehtijät taas enimmäkseen ovat pakolaisia.
Suvakit lietsoo vihaa Suomalaisia kohtaan salaamalla uutiset, miksi ovat niin tyhmiä, eu rajat/rahat auki politiikka käskee.
https://mvlehti.net/2018/03/01/ulkomaalaiselle-sarjaryostajalle-vuosi-lisaa-istumista/
Maahanmuuttajilla on kovat näyttämisen halut ja korkea työmoraali. Olen palkannut heitä firmaani neljä, eikä todella ole valittamista.
Ensimmäisen kerran sain kokemuksen maahantulleesta työntekijästä vuonna 1978
ja vuosien varrella erässä työpisteessä meitä oli 12 eri kansalaisuutta ja olen tehnyt työtä 21 eri kansalaisuuden kanssa ja ovat hyviä työntekijöitä.
Kaverillani on taksifirma pääkaupunkiseudulla ja hän harmitteli, että ei kerenny palkaamaan erästä somalikuskia töihin , kun toiset kerkis ensiks. Maahanmuuttajat ajaa tänä päivänä parhaat kassat takseihin.
Ovat kohteliaita, hyväkäytöksisiä ja eivät istu baarissa paskaajauhamassa, vaan ajavat kaikki keikat mitä saavat.
Me lähdemme kesäksi työhön ja meidän jengissä on tunisialasia kaksi, marokolainen, intilainen, iranilainen ja kosovolainen, että se siitä.
Käsittämätön yhtälö;
Pääkaupungin raksaduuneista yli puolet jäisi tekemättä, jos meillä ei olisi ulkolaista työvoimaa ja tämä ei ole rahakysymys.
Tuossa taas tarjotaan remonttiduunia, mutta ei uskalla ottaa vastaan ja syy on se, että työntekijöiden saanti on vaikeaa.
Kokemus on ollut karvas ja kallis.
Meillä esim.pääkaupnkiseudulla, kortistossa on jengiä, jota ei voi ees hyvällä tahdolla duuniin ajatella.
Osa juoppoja, osa muuten työyhteisöön sopimattomia, se asenne, se asenne ja se ei liity politiikkaan.
Maahanmuuttajista sen verran, että ovat jees työntekijöitä ja peni huumori sallitaan;
oppivat juomaan yhtä paljon kuin suomalainen.
Mikäpä siinä sinullakin mulattina menet muiden mukana.
Pääkaupunkiseudun asukkaiden ihonväri muuttunee muutamissa vuosissa jo ruskean ja harmaan eri sävyihin kun liki jokainen on jonkunlainen mulaatti..Onneksi sinne ei ole mitään asiaa IHMISILLÄ. Kyllä muurille PKS. ympärille olisi tarpeensa..
No terveisiä vaan äidille ja mummolle sinne kotipuoleen.
Oletko tehnyt paljon virkkaustöitä tänä talvena.
Ei sinun tarvitse leikkiä kovaa poikaa, ole vaan se hirulainen millä me sinut tunnteean.
Kylä sinun ei kannata lähteä esim. helsinkii, eksyt. Käy vaan äidin tai mummon kanssa kylällä ja pidä kädestä kiinni.
Ei kolmekymppisen hirulaisen tarvitse hävetä, jos äidin kanssa käsikkäin
No Terveppä Terve! Sitä minä vaan,,että miksi rakas siskoni niin tyhmästi teit,että Somalin mukaan läksit puoliruskeita mulaatti"lapsosia" punkamaan kun olisihan ollut tuokin "Mäkituvan Aapo" joka ottaa,joka oikeinkin kunnollinen miesi olisi ollut sinullen..Nyt on kohtalosi "lapsentekokoneena" sitten sinetöity,sillä eihän Mohameed sinua ulos edes enää päästä koska nuorin hänen 4:stä vaimostaa olet? Ja noinkin nuorella iällä kuin oletkin,jo 5:slapsi tulollaan,,voi voi Teidän "Helssinkiläisten" tyhmyyttä!
Niin mutta rakas veljeni;
Te siellä kotipuolessa seisotte toisten persujen kanssa ja tumputatte kun mansikki ohi menee ja lopun ajan seisotte sormi ahterissa.
Elä ole kateellinen jos minulla on hyvä mies, vaikka ei ole samanvärinen ja on hyvä työmies taxifirman mukaan.
ja huomaa, että et vieläkään osaa laskea, minulla on kaksi ihanaa lasta.
Olet ollut jo niin pitkään yhteiskunnan ja äidin elätettävänä, että haeppaa töihin, jos et Helsinkiin, niin vaikka Kupioon.
Muista, tekevälle aina löytyy työtä.
Voi ei! Väärin olet käsittänyt monta,monta asiaa,eihän täällä "maalla" tarvitse kenenkään tumputtaa,Tatjaana ja Viktooria Mullova käyvät kylässä aivan riittävän usein,enkä tosiaankaan ole "Taksirengin" lähes uskomattomasta menestyksestä lainkaan kateellinen,saahan Mahmuud jo tippejäkin useita euroja päivässä,toivottavasti edes huumekauppa tuottaa paremmin kuin se "rengin" homma. Onneksi se Kelan "täti" teille laittaa avustuksia. Niin tuosta lapsienne määrästä on kovin vaikea päästä kunnolla ja luotettavasti perille,kun siellä koko suku aina älämölöänsä pitämässä,,toivottavasti sait pyytämäsi ja lähettämäni kuulosuojaimet helpottamaan elämääsi. Töitä olen kyllä suorastaan "aktiivisti" hakenut,mutta ainakaan toistaiseksi ei ole vielä onnistanut,koska lähes kaikki työt joita Suomenmaassa on,tekevät ne "Maahanmuuttajat" kaukaisesta Lähi-Idästä ja Afrikan mailta,ovatkin "ahkeria" ja aikaansaavia poikia...Ei hyvänen aika! Taisinkin sekoittaa rikokset ja työnteon...
Sinun: Antti-Veljesi.
Eiväthän vasemmistolaisetkaan ole sopeutuneet tähän yhteiskuntaan, jatkuvasti taistelevat Suomea vastaan ja vaativat vallakumousta ja liittämistä venäjään.
1939 kutsuivat tänne 500.000 matua Idästä avukseen, mutta eivät onnistuneet.
Eikä vihervasurit sopeudu kuin matuja tänne kutsumaan puita halailemaan kanssaan, molemmat veronmaksajien elättejä.
https://mvlehti.net/2018/02/27/yle-watch-suomi-elattaa-etelan-kaenpoikia/
Niin mutta tutkimuksen mukaan olet kaksisuuntainen.
Toisaaltaan et ymärrä mitä puhut ja puhut sitä mitä et ymmärrä.
Mutta mukavaa se on puhella kun ei ymmärrä.
joo ja sillonhan sinäkin olit vielä vasemmistossa
olisit käyttäynyt jees ja et olisi aina ollu kännissä, niin olis ollut ihan jees
joka kerta kun oltiin vappumarssilla ja me ojennettiin sinua, niin kännissä örisit, ettäliityt toiselle laidalle, jos ne sinut hyväksyy
mutta kun nukut niin olet suht mukava kaveri
Suvakit eivät Suomen etua ymmärrä, eivät maksa matujen kuluja, eikä työllistä edes itsejään.
https://mvlehti.net/2018/02/16/lukija-mietteita-mv-lehdesta/
Saanko kysyä, että paljon sinä maksat ?
Minusta tässä persuleirissä on jengiä, jotka eivät kuulu sivistyneeseen yhteiskuntaan ja Suomen valtion pitäisi lähettää pahimmat rasistit ja mv-fanit Afrikkaan norsunpaskan keruseen ja olkoo tuo kerättävä ensimmäisen kuukauden heidän ruokana.
Eli et ymmärtänyt mitään mutta sinä oletkin peräänsuuntautunut.
Tuolla sinulle sitä olisi.
https://mvlehti.net/2018/03/01/ulkomaalaiselle-sarjaryostajalle-vuosi-lisaa-istumista/
Ja taas Mv-lehden linkkejä, sehän on vasurien oma lehti, roskaviihteen KansanTahto!!
Pidä perät auki ja nauti!
Kyllähän ne sellaiseen yhteiskuntaan sopeutuvat, missä on ainoastaan samaan muslimi-ideologiaan kuuluvia samalta seudulta kotoisin olevia matuja. Joten oikea ratkaisu sopeutumisongelmaan on se, että siirretään suomalaiset muualle ja jätetään matut asuttamaan maa. Tämä hanke lienee jo hyvää vauhtia meneilläänkin.
Tietenkin sen jälkeen täytyy ratkaista elatusongelma, kun elättäjiä ei enää ole. Mutta eivätköhän matut ymmärrä jatkaa matkaa, kun huomaavat, että Suomesta on leipä, lämpö ja raiskattavat naiset loppu.
Suvakit vaatii niitä lisää.
https://mvlehti.net/2018/02/27/yle-watch-suomi-elattaa-etelan-kaenpoikia/
Suomalaiset jos täältä lähtisivät ei menisi kauankaan kun "pakolaiset" muista maista TAAS lähtisivät "pakolaiseksi",,jonnekkin muualle,,missä elätys olisi vakaata ja varmaa.
Niin,,olisiko se sitten vaikkapa Kanada jonne lähtisimme,kun kerran sitä "itsetuho" nappia on jo Suomessa painettu..ja päästetty väärää porukkaa loisimaan kustannuksellamme.
Juice Leskinen lauloi aikanaan:"Kun ihmiskunta tekee itsemurhaa" - Olisi tänäpäivänä ajateltava muotoon: "Kun Suomi-Neito tekee itsemurhaa"..
Vasurit sopeutuvat vain maihin, joissa he saavat ilmaisen elatuksen, kuten Suomi.