YLEN LÄHETYSIKKUNAN SULKEMINEN

Onkohan näillä sivuilla Ylen lähetysikkunaan aikoinaan kirjoittaneita? Minua kiinnostaa tietää, josko vielä kuuntelette Yleä samaan malliin, eli miten sulkeminen on vaikuttanut teihin.?
Kiitän kommenteista etukäteen ja toivotan kaikille hyvää kevättä.

5

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olin alusta asti mukana ikkunakommenteissa. Ikkunan sulkeutumisen jälkeen en ole Yleä kuunnellut. Jäin kaipaamaan keskusteluja vaikka ne eivät aina ohjelmaan liittyneetkään. Monet kirjoittajat olivat kuin vanhoja tuttuja. Pahoittelen todella Ylen päästä.

      • Moikka alppiruusu. Muistan nimimerkkisi. Kiitän Sinua vastauksesta. Itse olen vielä kuitenkin ollut kuuntelulinjalla, varsinkin aamuisin.


    • boksilainen

      On täällä ja tervetuloa uuteen lähetysikkunaan, mikä löytyy osoitteesta lahetysikkuna.wordpress.com. Siellä on ohjeet miten pääsee mukaan. Ei ole vielä montaa jäänyt pysyvästi oleilemaan vaikka käväisijöitä onkin. Yritetään houkutella vanhoja ikkunalaisia jäämään tuonne uuteen paikkaan, joka on täysin kuuntelijoiden omilla varoilla ylläpitämä. Sitä ei siis niin vaan lopeteta. ;)

      Tervetuloa vanhat ja uudet "ikkunalaiset"!

      • Hiljaista näkyi olevan 😁


      • boksilainen
        alppiruusu kirjoitti:

        Hiljaista näkyi olevan 😁

        Juu, kun vähän on kävijöitä niin ei oikein osaa sanoa mihin aikaan olisi enemmän porukkaa. Mikä ohjelma kenellekin on mieleen niin sen aikana sitten on jokunen. Eikä oikein tiijjä miten tuota mainostaisi kun kaikki entiset boksilaiset ovat jo ehtineet hajaantua kuka minnekin. ;(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45271
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      26006
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11213
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      173
      10814
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9717
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe