Sipilä on kuin pikkulapsi....

....uhkailee ja kiristää, jos ei saa haluamaansa.
Analyysi: Voiko yksi Lepomäki kaataa hallituksen? – Sipilä korotti panoksia ja vihjaili uusista vaaleista https://yle.fi/uutiset/3-10097479
Kuinka monta kertaa on jo uhannut erota ja hajoittaa hallituksensa, mutta joka kerta pettänyt lupauksensa?
Tämä on jatkoa siihen samaan sarjaan, ei Sipilästä ole mieheksi miehen tekoihin.
7111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin se varmaan on lapsiaankin uhkaillut ja pelotellut, jotta pysyisivät lestauskossa.
Sairasta.

Äänestä

Ei Lepomäki ole yksin, monta muutakin on samaa mieltä asiasta - vaaleissa tavataan.

Äänestä

Sipilä sanoi; Jos SOTE kaatuu niin hallitus kaatuu, ei "Lepolisko" yksin kaada mitään mutta hajoittaa kokoomuksen.

Jos kerran epäonnistuu tehtävässään niin se on miehen teko, että ei yritä väen-väkisin jatkaa vaan antaa toisten yrittää.
Kansa voi tietenkin pakottaa hänet jatkamaan, äänestämällä keskustan edelleen suurimmaksi.

Äänestä

Uudet vaalit tulee joka tapauksessa, halusi Sipilä niitä tai ei, sitä ei Sipilältä kysytä. Naurettavaksi tekee oman asemansa jatkuvalla saman asian jauhamisella uusista vaaleista. Tekisi jotain mitä aikoo, eikä suoltaisi jatkuvasti tätä kyllästymiseen saakka kuultua vatulointia. Sote maakunta mallia ei tule suomeen, koska kansalaisten enemmistö on sitä vastaan.

Äänestä

Vatuloinnin moittija onkin itse suurin vatuloija. Kokemusta siis on varmasti jo aiemmiltakin ajoilta.

Äänestä

Sipilä jo lankulla!

Äänestä

Lepomäen avaus on tervetullut. Olkoon vaikka populistinen.
Pian näemme ketkä hallituspuolueiden edustajista ovat Suomen verovarojen säilyttämisen maan rajojen sisäpuolella ja ketkä bisneksen asialla tukemassa verovarojen vuotamista veroparatiiseihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heikkoa-ainesta kirjoitti:

....uhkailee ja kiristää, jos ei saa haluamaansa.
Analyysi: Voiko yksi Lepomäki kaataa hallituksen? – Sipilä korotti panoksia ja vihjaili uusista vaaleista https://yle.fi/uutiset/3-10097479
Kuinka monta kertaa on jo uhannut erota ja hajoittaa hallituksensa, mutta joka kerta pettänyt lupauksensa?
Tämä on jatkoa siihen samaan sarjaan, ei Sipilästä ole mieheksi miehen tekoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu