salem alakum

Hei! Kiinnostaa tietää onko turvapaikanhakijoista ollut harmia ja onko heidät otettu hyvin vastaan?
16503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Eipä nuista harmeja ole,perheellisiä kun ovat. Enemmän harmia on paikallisista,kyylistä.

Äänestä

Harmia on .Painukoot takasin.

Äänestä
  • No juuri jotain tuollaista odotinkin heinäveteläisestä! Hyvä jos ovat saaneet olla rauhad

    Äänestä

Mitähän harmia?? Mitä jos ite kokeilisit käyvä vaikka Damaskoksen liepeillä,niin tietäsit mistä on kyse.ei kannata ehkä ottaa kun menolippu sinne.

Äänestä
  • Damassa on hyvii bilemestoja.

    Äänestä

  • Jomppiska kirjoitti:

    Damassa on hyvii bilemestoja.

    Ja hotellien hinnat ovat kilpailu nykyisiä Norjaan verrattuna.

    Äänestä

kepulaisista on enemmän harmia.

Äänestä

Paljon enemmän!!

Äänestä

Keput kun ei saaneet kepu-kunnanjohtajaa, niin ne nyt väittelee ja kuullostelee, olisiko joku kepu ruutuvilllapaita käytettävissä?

Äänestä

Mukavia immeisiä nämä turvapaikanhakijat. Hyvin sopeutuneet ja kielenkin jo oppineet. Ystävällisiä ja kohteliaita.
Enemmän harmia näistä kotomaisista muuttovoitoista, jotka kiertävät kunnasta toiseen pahat mielessä.

Äänestä
  • Onneksi sentään muuttajien määrä vähenee niin voi rauhassa odotella kun kunta kuihtuu olemattomiin. Ketään ei kiinnosta niin paljoa tämä paikka ja sen ihmiset että ilkeyksissään tänne muuttaisi.

    Äänestä

Nostellaanpas ylös tätä lankaa. Mitä mieltä uusista tulevista pakolaisista?

Äänestä
  • Ei valittamista. Halu kotoutua hyvä.

    Äänestä

Pelkkää positiivista! Komeampi ja kauniinpia kun paikalliset, lisää tarvitaan, mielestäni olisi hyvä, jos alkuperäisväki jäisi vähemmistöksi.

Äänestä
  • Siihen ei paljoa tarvita että ovat komeampia kuin paikalliset.

    Äänestä

Ei minkäänlaista harmia. Perheellisiä ovat ja mukavaa porukkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pizzassakarvoja kirjoitti:

Hei! Kiinnostaa tietää onko turvapaikanhakijoista ollut harmia ja onko heidät otettu hyvin vastaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu