Pysykäämme Herrassa

28. Ja nyt, lapsukaiset, pysykää hänessä, että meillä hänen ilmestyessään olisi turva eikä meitä häpeällä karkoitettaisi pois hänen tyköänsä hänen tulemuksessaan. (1 Johannes 2)
9147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mahdoton tehtävä ristiriitaisen ohjekirjan vuoksi.

Ohjekirjan ristiriitaisuus osoittaa herrasi epäjumalaksi ja sinut mikko epäjumalanpalvojaksi.

Äänestä

"lapsukaiset"

Tässä homman ydin, lapsukaiset. Älkää kasvako aikuisiksi, älkää ajatelko itse! Totelkaa, totelkaa, totelkaa! Uskokaa, uskokaa, uskokaa! Haluatteko saada taivaalliselta joulupukilta vitsaa vai lahjoja?

1Äänestä

Ihan muutama päivä sitten sain tietää että taivaalta kaiken päättelyni jälkeen tulee tulta ja tulikiveä kun Jeesus palaa.Ilmeisesti Gogin sodan alettua mutta tämä oma näkemys enkä ole Pekka Sartolamainen ajoituksen haistaja.

Sitä jäin miettimään että miten on suojaako mut ja muut maan päällä olevat jos ylöstempaus ei ole tehty ennen paluutaan, kysymyksen kysyin rukouksessa. Mietin näin asiaa kun Suomikin on ollut osaltaan nuhtelemassa siitä että Israelin kansa rakentaa kansalleen asuntoja Jumalan Israelille antamille maille ja muutenkin ollut raukkamainen koulukiusaajamaa koulukiusaajamaiden kiusausjengissä.

No kysyin kun ei olisi kivaa kuolla Jumalan tai palvelusväkensä viskaamaan tulikiveen.Tulikivi on pelottava ase!

Gogin sodan taistelukenttä ja sen päällä taivaankatosta alkaa tulikivi sade Gogin sotajalalla olevaa armeijaa vastaan? Siltä vaikuttaa.

Mutta nyt sain vastauksen että jos oon maan päällä Jeesuksen palatessa niin minä olen turvassa tulikiviltä.Kenties turvaan tempaistaan ylöstempauksella. Jotenkin tuntuu siltä ettei Jumalan aseiden ammuksista osu yksikään Jumalan lapseen. Voihan ylöstempaus tulla ennen Gogin sotaakin.

Homostelu on kauhistus Jumalalle ja inhottaa tervejärkisiä.

Äänestä
  • Jokainen Jumalan oma on Jumalan vihan päivänä turvassa fyysisesti.Tähän uskon. Jumala kykenee ja haluaa suojata omansa.Jumalan lapsukaiset kävelevät suojateitä myöten maailman pahuudenteiden yli.Suojatie on Jeesus ja sellainen suojatie ettei jumalattomuuden autot pääse yli ajamaan hengellisessä mielessä.

    Äänestä

  • Todella VAKUUTTAVAA! Kiitos!

    Äänestä

Lapsukaiset. Aikuistukaa ihmeessä.

Äänestä

Joh.13:33 Biblia (1776). Rakkaat lapsukaiset, minä olen vielä vähän aikaa teidän kansanne: teidän pitää minua etsimän, ja niinkuin minä sanoi Juudalaisille: ette taida sinne tulla, kuhunka minä menen, niin minä sanon myös teille.

Äänestä

Fil. 4: 4. Iloitkaa aina Herrassa! Vieläkin minä sanon: iloitkaa!
5. Tulkoon teidän lempeytenne kaikkien ihmisten tietoon. Herra on lähellä.
6. Älkää mistään murehtiko, vaan kaikessa saattakaa pyyntönne rukouksella ja anomisella kiitoksen kanssa Jumalalle tiettäväksi,
7. ja Jumalan rauha, joka on kaikkea ymmärrystä ylempi, on varjeleva teidän sydämenne ja ajatuksenne Kristuksessa Jeesuksessa.

Äänestä

Joh.7:34 Biblia. Teidän pitää minua etsimän ja ei löytämän, ja missä minä olen, ette taida sinne tulla. Joh.8:21 Biblia. Niin Jesus sanoi taas heille: minä menen pois, ja te etsitte minua, ja teidän pitää kuoleman synneissänne. Kuhunka minä menen, ette sinne taida tulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikko.A kirjoitti:

28. Ja nyt, lapsukaiset, pysykää hänessä, että meillä hänen ilmestyessään olisi turva eikä meitä häpeällä karkoitettaisi pois hänen tyköänsä hänen tulemuksessaan. (1 Johannes 2)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu