VANHA ISO TALO PUKARANTIELLÄ

Kenenkä talo on valtavan suuri talo Pukarantiellä? Ennen énťistä Pukaran talon vasemmalla puolella?
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmaan tarvittaisiin majoituspaikkaa romanialaisille taas kesänajaksi, kun tulevat liiketoimia harrastamaan alueelle. Tampereella puretaan kaikkia mahdollisia yöpymispaikkoja kiireellä. Viimekesänäkin niitä majoittui yksittäisiä kappaleita eri kylissä ja seurailivat kylien liikehdintää, ennen kuin iskivät. Usein asuntona oli juuri kylmillään oleva vanha talo tai kesämökki.

Äänestä

Aika tyhmä saa olla kirjottaja, jos ei tiedä, että se on vanha Pukaran koulu, joka tätä nykyä on yksityisessä omistuksessa.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälkläisiä kirjoitti:

Kenenkä talo on valtavan suuri talo Pukarantiellä? Ennen énťistä Pukaran talon vasemmalla puolella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu