Että onko sulla mies jotain mua vastaan? Mitään kränää meillä ei ole koskaan ollut, ja mukavasti aina suhtaudut silloin kun ylipäätään havaitset olemassaoloni. Eli ehkä vain kuvittelen vastenmielisyyden. Tai sitten vaistoni on oikeassa. En tiedä. En silti nolaa itseäni kysymällä sinulta kasvotusten.
Joskus tekisi mieli kysyä sinulta
Joskusmietin
11750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Outoa esittää tällaisia kysymyksiä tällaisella palstalla.
Siksi kirjoitinkin, että tekisi mieli kysyä häneltä. Tuo aloitus oli vain pohdintaa aaiasta.
Niinpä sitä samaa haluaisin minäkin kysyä, koskaan en kuitenkaan tule enää vastausta varmaan saamaan. Tapahtuneiden asioiden jälkeen ei vain ole enää mahdollisuutta vaan vaatisi aivan liian suuria liikkeitä. Ei ole kivaa kun tuntee tehneensä jotain väärin vaikka parhaansa on yrittänyt, mokannut ja nähnyt mukavia eleitä vastapuolelta. Silti koko ajan kalvaa epäilys, että sen kaiken takana on jotakin kielteistä. Pahoillani olen, jos olen asian väärin ymmärtänyt.
Eipä ole mitään vastaan. Miksi olisi? Pidin sinusta, mutta sitten sitä luottamusta ei tainnut välillemme muodostua. Se jäi minua harmittamaan, mutta en voi tehdä sille enää yksin mitään.
Itsellä on ollut tunne, että olen tehnyt jotain väärin? Siksi, kun ei juuri nähdä ja puhuta mitä tunnetaan ja mikä vaivaa molempia tilanteessa. Luottamus sinuun kuitenkin minulla on ollut. En tiedä sinusta? Pidän sinusta niin paljon ja se vaivaa, jos ei keskustella siitä miksi asiat näin? Voitaisiin varmasti tämä selvittää? Sopisi minulle. Sinua vastaan minulla ei ole mitään. Olet tärkeä. Pitää puhua vaan suoraan. Pitkään ollut näin. Epäselvyys asioissa haittaa. Nähdäänkö kahvilla vaikkapa?
Sinustahan se nyt on kiinni. Sinun pitää seuraavaksi ottaa yhteyttä.
tämäki menee
Mutta joskus hetken hiljaisuudessa mietiskelen.
Ei mitään vastaan, totesin vain ettei osu kemiat yksiin, niin pyrin olemaan mahdollisimman vähän tekemisissä. Toki kohtelias olen jos törmätään.
Kokonaisuuden näkee vasta jälkikäteen ja ymmärtää, että kaikki meni kuten pitikin. Joskus ei ehkä ole tarvettakaan ymmärtää kaikkea vaikka sitäkään ei aina itse haluaisi uskoa.
https://youtu.be/DJzdKl-K-Zc
Pelaamista tuntuu välillä olevan joidenkin kohdalla. Muutaman kerran tällaisen kohdannut ja onneksi en lähtenyt utelemaan mitään, kun vastaus toiselta olisi ollut mitään sanomaton ihmettely? Toiset haluaa peitellä tilannetta, jos jäävät kiinni pelaamisesta?