Vai oletteko ylpeitä puolueenne vatuloinnista ja pääministeristänne? Ylimielisenä puhui vatulointikorista hallitusneuvotteluiden yhteydessä, mutta onko koskaan ollut näin vatuloivaa hallitusta ja pääministeriä? Eihän kepu ole mikään maaseudun puolue ollut enää pitkään aikaan. Niin että eikö teitä umpikepulaisia hävetä tai harmita edes vähän?
Hävettääkö kepulaiset?
ehehehehhee
9496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ovat sellaista joukkoa, että eivät osaa hävetä! Vievät vaikka lapsiperheeltä viimeisenkin lantin jos täytyy saada lisää tukiaisia konenäyttelyn uusimman jenkkihirmun hankintaan.Tässä mm. paikallinen Valion johtoryhmän jäsen toimii esimerkkinä! Suosi suomalaista, vaikka me Valiokansalaiset emme niin teekään!
Tuomas Enbuske kirjoittaa ansiokkaassa kolumnissaan eräässä iltapäivälehdessä, miten viljelijöiden valheellisesti väitetään olevan yrittäjiä vaikka he elävät valtion veronmaksajilta kuppaamilla rahoilla kuten muutkin valtion virkamiehet.lisäksi jutussa kerrotaan tarkat rahamäärät jotka menevät verovaroista jokaista maatalousylimystä kohti vuodessa.
en oo *alion tuotteita ostanut kymmeneen vuoteen, en halua auttaa kommunistejä ollenkaan.
kommunisteillä on tietyt pakolliset aatteet, mm tietyn ruokamerkin ostamista joka ulottuu jopa automerkkeihin asti. pikkusen kipeitä aatteita sanon minä.
boikotoi sinäkin!
Ei kepulaiset osaa hävetä. Väyrynen on hyvä esimerkki heistä.
Lestadiolaiset päättää nyt!
Ei hävetä!! Meillä on vahvin hallitus ja paras pääministeri mitä maassamme koskaanon ollut! Vaikeat taloudelliset ajat kuitenkin pakottavat leikkauksin ja vielä uusiin ja sittenkin uusin leikkauksiin. Se on varmaa! Lapsiperheet eivät kiuruveden tapaisia maalaiskyliä työllistä vaan maatalous, siksi sitä on tuettava. Maatalous tarvitsee tulevaisuudessa tukea yhä enemmän ja enemmän.
Toinen mahdollisuus maakylien työllistämiseen maatalouden lisäksi on kaivos toiminta. Maaperämme on malmirikasta!! Jokainen uusi kaivos toisi paljo uusia työpaikkoja ja vaurautta kaivos paikkakunnalle.
Olisiko Kiuruvesi seuraava kaivos paikkakunta? En pitäisi sitä mahdottomuutena. Ei muuta kun kaikki joukolla metsiin samoilemaan ja malminäytteitä etsimään!!
Kaikki kiuruveen malmiot on tutkittu ja köyhiksi havaittu.
Niin että älkää haihatelko kaivoksista enää.
Maatalous tuetkin vähenee kovaa vauhtia ja pikkuhiljaa omavaraiseksi tulee jos tulee?
Suomalainen maanviljelijä ei tule toimeen ilman elättäjiä! Maailman kalleinta kauraa tuotetaan lämpökattilassa kepulin poltettavaksi! Järki käteen ja pellot metsää kasvamaan! Jenkkikonetörsät risusavottaan, jos niistä on siihenkään! Epäilen kyllä.
On järkyttävää huomata että taloustilaanteessamme hallitus tukee lepsuilullaan työttömyyttä. Tällä tarkoitan kotiäitien saamaa kodinhoitotukea. Kodihoitotuki noin 340 euroa kuukaudessa mahdollistaa kotiäitien kotiin jäännin. Työstä pois jääminen ei voi olla mikään vaihtoehto!
Toivoisin että hallitus jatkossa tarttuisi tähän kovemmalla kädellä. Ainakin kokoomuksessa asia onkin ollut jo esillä.
asiaan on saatava muutos!!!