Näkee valkankasppauksia kaikkialla ja uhkaa saattaa häntä vastustaneet kansalaispuolueen muut satraapit 'rikosoikeudelliseen vastuuseen'.
Ukko sekosi lopullisesti
tennilä.vladimirov
8181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Valkankasppaukset ovat pahoja. Talvisoassa käpykaartivuosinani muistan tuliannoksen. Täysi tuliannos oli desi leikattua kirnupiimää ja siihen leili pirtua. Leikattu kirnupiimä teki juomasta etovaa ja oksettavaa, hyi. Olin tykkituliupseerina käpykaartimme kätköissä. Tehtäväni oli arvata, mihin tykkituli suuntautuu ja piiloutua. Me pelastimme Suomen.
Ei siinä itänaapurikaan pystynyt tuomaan etulinjaansa kovin lähelle, kun juoksuhaudoissa nautitiin leikattua pirtupiimää ja kiljua. Ja aamupaskan jälkeen taistelutanner oli niin "miinoitettu", ettei itänaapurilla ollut muuta mahdollisuutta kuin juosta siitä yli hengittämättä.
Näin on näreet. Eräskin meistä oli ensin luunappina ja sitten yliluunappina, josta virasta pääsikin sitten käpyeläkkeelle. Hän oli kuuluisa siitä että, vihollisen hyökätessä huusi hiljaisella äänellä, että nyt kipin kapin karkuun. Kipin kapin kapin.
Kolme uraa huutoa Väyrysen kansalaissosialistiselle puolueelle:
URAA URAA URAA !
Tämä on täsä.
Onko syyte 'anti-väyrysläisyys'.
Väyrynen oikein emäkonna.Presitenttinä oi jo kulta varannon kääntänyt!Epärehellinen ollut ikänsä!Jalasmökistä se alkoi loppua ei näy.Ois mukava nähdä ukko lusimassa oulussa.
Poromies on juopon Ahti Karjalaisen koulima konkari.
UKK:n luottomies. Turha tähän asiaan on Ahti Karjalaista sotkea.
Mitä tulee avauksen otsikkoon, sitä voisi muuntaa hieman.
UKK sekosi lopullisesti ja sai silti jatkaa tasavallan presidenttinä.
Urho Kekkosellahan oli vainoharhaisia kuvitelmiakin, että NL kaavailee hänen syrjäyttämistään. Joka muuten todistaakin oivasti, että UKK oli NL:n marionetti.