tai jotain lisäravinteita? Jos syöt, niin ootko huomannu vaikutusta?
Syötkö jotain superfoodeja?
vaikuttaako
8280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En syö läskisoosi ja kalja riittää!
Pelkkää kaupunkilaisjuppien pelleilyä
Riippuu mitä vaikutusta hakee
sun pitäis syödä jotaki hainrustovihersimpukka juttua, jotta paranet ja pääset kuntoon ja takasin....😴mua alko väsyttää
Siihen tarvitaan hittolavoittain muutakin kuin pelkkää hainrustoa ja vihersimpukkaa..
Juu. Musti- ja puolukoita.
Mustikoista tulee kieli siniseksi. ; )
Juu söin hetken ja huomasin, että lompakko keveni kohtalaisesti.
Ns. superfoodit ovat kuin niin moni muukin nykyajan muotihömpötys, lähes turhia ja täysin ylimainostettuja.
Ihan perus ruokaa kohtuudella, en kaihda voita, sianlihaa, naudan lihaa, sokeria, suolaa. Sen yritän katsella että ei ole geeni muunneltua ja kana ja lihatuotteet ovat Suomalaisesta lihasta. Sen verran olen mainoksen uhri että jos eineksiä, leikkeleitä, maitotuotteita, colajuomi ostan, niin ostan Snelmannin, Kokkikartanon, Valion, Pepsin ja kaupan h a l p a colajuomaa.
VAHVA SINKKI päivittäin ja Tilkka etikkaa vesilasilliseen silloin tällöin
Tiedä onko tässä vai hyvissä geeneissä syy että ei kovin moni sairastele työpaikalla ainakaan vähemmän kuin minä oli flunssakausi tai lomakausi, niin ero vain suurenee kun samassa paikassa on ollut jo pidempään töissä.
Viina ja tupaka myös tipahtanut pois elämästäni.
Naisilta lemmen saanti sen verran huonoa että luulisi sairastutavan miehen, mutta jos se alkaa sitten sairastuttamaan hiukan pitemmän ajan kuluessa kun ei saa elämän eliksiiriä
Mutta superfoodeista puheen ollen omalta tontilta mustikat ja naapurin puolelta puolukat ja karpalohilloa kaupasta, kotimaista hunajaa kaupasta ja kaupan hiutaleista kaurapuuroa.
Mutta oleellista terveyden kannalta mielestäni unohtaa äärimmäisyydet, kohtuus, kohtuus, kohtuus ja perus ruokaympyrän kaikki osa alueet ja lasi maitoa silloin tällöin ja sillä hyvä .
Kahvin juontiin kun saisi kohtuutta niin mikäs tässä vanhetessa omat hampaat suussa.