Miten ratsastaessa pitää liikkua, jotta tuntuu?

Lottaliisa90

Olen alle kolmikymppinen nainen, mies haluu usein olla alla, mutta minusta se ei tunnu oikein miltään, en vaa ilmeisesti osaa tehä sitä oikein. Ärsyttää kun moni kehuu sitä. Neuvokaahan kanssasisaret, miten mun pitäis liikkua siin päällä, että alkais tunua paremmin?

11

2419

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaksaapitkään

      Ei tunnu miehellekkään, mutta maisema on hyvä.

      • Sisäfilettä

        Komppaan, on tosi kiihottava näkymä,kun vaimo ratsastaa selin minuun päin.


    • pussyc

      Etsi siitä itsellesi sellainen asento missä mulkku hieroo klittiä sopivasti niin siitä sen tiedät ei sitä muut voi sulle sanoa

    • Jos_äijälläs

      on pieni kulli, niin ei varmaan missään tunnukaan. Ota ronski kallistus etteen tai taakse päin.

    • Vitunnuolijat

      Ota isompi mulkku käyttöön, niin alkaa vitussa tuntumaan. Gambiassa on tummaa käsivarren kokoisia kyrpiä tarjolla, millä ne seivästää, mihinkä reikään haluaakaan. Sinne ne eläkeläis-akatkin lähtee ison perässä.

    • TekeeHyvää

      Mä ratsastelen ensin ihan miehen iloksi. Sitten nojaan aika paljon eteepäin ja hieron koko häpykumpu /klitorisaluettani mieheen... taivas, että tekee hyvää...
      siis melkein kuin uisi miehen päällä...

    • Ratsastus ehdottomasti kyykkyasennossa. Ei siis polvillaan vaan ihan jaloillaan. Nojaan ylävartaloani reilusti eteenpäin, olkapäät aivan polvien väliin ja peppu pitkälle. Pomputan lantiotani ylös - alas nopeassa tahdissa, niin että lantiot osuvat yhteen voimakkaan läiskähtävän äänen säestyksellä. Ja tämä kannattaa ehdottomasti myös kokeilla selkä menosuuntaan, eli pakarat miehen katsetta kohti:)

    • 22cmtuukoittaa

      Miehelläs on niin pieni kulli että ei pääse hyvään kohtaan. Vaihda mies isompi kulliseen tai dildo minkä saa imukupilla kiinni lattiaan. Siinä pääsee treenaamaan.

    • SEKSIROBOTTI

      Naisen ollessa päällä miehen kannattaisi hyväillä käsillään naisen rintoja, klitorista tai peppua.

    • Anonyymi

      Ei ole mun ihan ykkösjuttu, mutta jotenkin näin:
      Mieluusti kiipeän miehen päälle jalkopäästä ja suullani varmistan, että seisoo kunnolla (tämä on mun ykkösjuttuja), sitten käyn hajareisin miehen päälle ja liu´uttelen kullia pitkin vakoa ja klitorista , tämä on mielettömän kiihottavaa. Sitten vasta kun olo on niin kiimainen että ei kestä enempää istun kullin päälle ja annan rauhassa painua sisään. Keikuttelen suht rauhallisessa tahdissa ees taas ja ympäri (ei mitään ylös alas pomppimista) ja etsin sopivan kulman (riippuu miehen anatomiasta), kallistan ehkä vähän taakse, parhaimmillan saa aikaiseksi sellaisen imun jota voi tehostaa puristamalla lihaksilla aina kun kulli liukuu ulospäin. Omat sormet voi nappulalle laittaa, tai miehen jos se tietää mihin ja miten koskea. Jos mies alkaa hötkyillä ja yrittää määrätä tahtia perseestä nostelemalla niin näpit irti vain... Vasta kun olen valmis siihen saa kiihdyttää ja aina parempi jos mies ei makaa ihan lahnana alla vaan panee alta vastaan.
      Tietenkin tähän(kin) tarvitaan se sopiva mies että toimii...

    • Anonyymi

      Hanki mies joka ei ole niin laiska ettei jaksa muuta kuin maata alla.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2166
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1757
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      115
      1581
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1296
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      47
      990
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      905
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      817
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      793
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      60
      768
    Aihe