VW korjaa Vanhoja TDI ja toyota loistaa

https://www.is.fi/autot/art-2000005593078.html

Elikkä tojo ostaa dieselit ranskasta renaultilta tai saksasta BMW
7127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä ne ovat PSA dieseleitä edelleen.

Äänestä
  • Elikkä toyota-opel-pösö samat moottorit

    Äänestä

Mitäs Toyota aikoo tehdä myymilleen Euro 5 dieseille kun ajokieltoja alkaa pukkaamaan? Asentavatko katalysaattorit vai jääkö asiakkaan kontolle?

Äänestä
  • Pohjois-Karjalassa on aina kysyntää ja tilaa tuprutella

    Äänestä


Ei lie kenelläkään mitään puhdasta moottoria kun kaikki speksit on niin samat niin pumput, ohjaukset,järjestelmät, polttotavat samaa tekijää löytyy mutta vain vw kärähti kun sillä toi liikevahto antaa ottaa lakimiehille.
Niin että toyotallakin on tulossa kunnon turbodiesel .Eikö nissaneissa qasqaissa ole jo ollut renun dieselit , ne bensakoneet on p a s k o j a.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saastekohujatkuuVWaudi kirjoitti:

https://www.is.fi/autot/art-2000005593078.html

Elikkä tojo ostaa dieselit ranskasta renaultilta tai saksasta BMW

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu