Flegmaattinen sekä haukoitteleva asiakas..jne

tätisetä

Kun soitat ennustajalle niin tässä muutama hyvä muistutus siitä miten tulee täsmällinen ja luotettava ennuste.
Älä soita silloin kun olet väsynyt, eli haukottelet koko ajan, haukottelu tarttuu ihan normaalissakin puhelussa saatikka,että ennustaja on vieläkin herkempi ottamaan sitä väsynyttä energiaa.
Jos et alunperinkään luota ennustamiseen, niin älä soita. Mikään ei ole puuduttavampaa kuin flegmaattinen ihminen joka komunikoi juuri sen verran ettei ala epäilemään onko linjan päässä enää ketään (ei tarvitse sanoa että kyllä ennustajan pitäisi tietää).
Ole avoin asioille ja ota energinen asenne, kun ennustus on tehty niin kommunikoi jotain, tulee kiusallista hiljaisuutta ja ennustajan pitää tehdä se aloite,että puhelu on loppumassa. Noloa, kyllä!!!
Älä soita niin, että olet väkijoukossa tai ystävien kanssa illanistujaisissa, silloin näky voi tulla vaikka vieressä olevalta ystävältäsi.
Kun nauhoitat puhelun niin älä "pelaa" puhelimesi kanssa, niin, että otat välillä äänityksen pois ja laitat takaisin kun ennustaja puhuu, se häiritsee, äänitä mielummin koko puhelu.
Älä soita kun ajat autolla, ensinnäkin se on kiellettyä, myös kaikki vilkun äänet jne..häiritsee keskittymistä.

Näillä keinoilla pääsee jo hyvin alkuun, että saa täsmällisen ennusteen

6

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minävainja

      Kannatan suuresti!!!!

    • Utelen

      Kertokaapa, mikä siinä asiassa on, samasta paikasta soitettuna muutaman näkijän näkemiset ovat jo vuosikymmenniä toteutuneet, toiset ennemmin, toiset myöhemmin , ei ole koskaan toistamiseen tarvinnut saman asian takia soittaa, aina on pitänyt paikkansa se mitä on kerrottu, joskus ei niin mieleisiä asioita... kun taas, kymmenet näkijät vuosien varrella eivät ole nähneet yhtään mitään. Aina olen näkijän antanut vapaasti kertoa mitä näkee, joskus jonkun kysymyksen sen jälkeen esittänyt. Aina olen ollut kohtelias, kertonut nimeni ja lopettanut puhelun kiittämällä. Kukaan ei ole koskaan sanonut, ettei näe minulle, aina on "nähty" ja aina on löytynyt mitä erikoisempia selityksiä siihen, miksi tilanne tai asia onkin muuttunut. Jotenkin siihen suuntaan, ikäänkuin olisin itse tuon aiheuttanut.....

      • kysynvaanny

        miten sinun avautuminen nyt liittyy tähän asiaan????


    • Utelen

      Kiinnostaa 😁 kovasti, kun tuntuu siltä tuosta ensimmäisestä jutusta, että taitaakin olla aina sen soittajan vika kun näkijä ei nää.... no luin joskus jostain että jos näkee, näkee jos ei näe niin voi voi

      • minustaselväasia

        Selvästihän tuossa kerrotaan mitkä heikentää näkemistä. Minusta hyvinkin selvästi kerrottu. On myös mainittu muutamassakin topicissa että kaikki ei näe kaikille


    • yhehkäkohta

      vielä on sellaisiakin jotka haukotellen kuuntelevat mitä "sinulla on minulle kerrottavaa koko elämästäni.."no, niihin en itse lähde mukaan. Voivat soittaa muualle ja sen olen sanonutkin. En siis aina ennusta kaikille. Yleensähän käyttäydytään hienosti, mutta näitä viihdesoittajia ei sitten jaksaisikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4215
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2674
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2307
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      107
      2176
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2123
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      603
      1924
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe