Jo viidennes joensuulaisista maksaa pysäköintinsä mobiilisti. Helsingissä mobiilimaksuosuus on jo yli 70 prosenttia ja Tampereella yli 50 prosenttia.
Eipä ole sitä älykännykkää mulla, enkä sellaista aio hommatakkaan. Yksinkertaisesti ei kiinnosta älykännykät mua, toivottavasti kolikon pystyy laittamaan tolppaan jatkossakin.
Eipä ole sitä älykännykkää mulla, enkä sellaista aio hommatakkaan. Yksinkertaisesti ei kiinnosta älykännykät mua, toivottavasti kolikon pystyy laittamaan tolppaan jatkossakin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kolikko. On. Valuutta. Tolppaan tuote.
Kaupungin laidalla on tilaa jos tolpat poistetaan. Ne joilla on älykännykät on myös muovikortti jolla viuhautellaan kaupan tiskeillä ja kauppias kiittää ja kumartaa. Pienet kolikot kelpaavat pelastusarmeijan keräykseen. Joten maailma muuttuu tässäkin asiassa
Samat sanat.Ei ole "älyrakkinetta" eikä tule.Jos ei kolikot kelpaa tai manuaalinen
pysäköintikiekko,niin pitäkää paskasysteeminne.Tähän hömppään en alistu !
Kyllä tässä asiassa olisi oltava myös vanhat maksutavat. Ei palvele nämä älykännykkäsyteemit kaikkia ihmisiä. Itse olen nelikymppinen, en siis vanha, mutta älyvempaimet ei kiinnosta pätkääkään mua.
Olen vielä alle 50v. ja on tullut näiden ATK laitteiden kanssa noin1980 luvulta lähtien touhuttua.Ja siinä ajassa oppii yhtä sun toista.Varsikin näiden nyky tietokoneiden ja
inhottavien läpyköiden kolikon toisen puolen.Wanhemmissa systeemeissä toimii kaikki
paremmin ja ovat kestävempiä.Kuka hullu maksaa jostain iphonesta lähemmäs tonnin?
Joka ei kestä ja käyttis on jo haittaohjelma kaiken lisäksi.Ja muutaman vuoden päästä
sillä ei ole rahallista arvoa juuri ollenkaan.
Eikä käyttöarvoakaan,kun tehdään väkipakolla "uudistuksia" ,jotka ei toimi vanhemmissa
malleissa.SER jätettä jo myyntiin tullessaan.Sama ilmiö muissakin tuotteissa.
Esim.Nyky autot.Teknouskovaisten romuja.Syynä tähän on mielipuolinen voiton tavoittelu.
Että se siitä kestävästä kehityksestä.