Soini ja Turhapuro vuorottelevat

MTV:n kaksi vuorottelevaa sketsihahmoa illasta toiseen ovat Soini ja Uuno Turhapuro. Molempien jutut yhtä uskottavia?
21288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Hyvänä kolmosena tulee Sipilä

Äänestä
  • Ja parivaljakko Anderson ja Kyllönen.

    Politiikan ohukainen ja paksukainen, heheheheheeheee.......

    Äänestä

Huulenheittäjiä kaikki kolme, oikeita "pisinismiehiä" kansan varoin rällästäjiä.

Äänestä
  • Puhuvathan nuo enemmän totta kuin vasemmistolaiset. Mieluummin sitä kuuntelee noita kuin vasemmiston valheita.

    Äänestä

Myös Lissu ja Arhis samaan sketsihahmokisaan mukaan

Äänestä

Yön-Timo on paljon synkempi vitsihahmo kuin Uuno.

Äänestä

Timon sketsihahmo pompsahtaa tänään MTV:n ruutuun?

Äänestä
  • Kun Timo haluaa näyttää typerältä, hän matkii Arhinmäkeä. Varma valinta!

    Äänestä

Timo ja Simon...... ja naurua riittää

Äänestä

Siimon eduskunnan pöljin karvalärvi?

Äänestä

Elohiiren sketsihahmo on Puusta Pudonnut

Äänestä

Elohiiri putosi puusta vasta ihan äskettäin, ainakin jutuistaan päätellen?

Äänestä

En katso MTV junttikanavaa, siksi vain kysynkin: Kumpi pelle oli tänään ruudussa, Timppa vai Uuno??

Äänestä
  • Mitä väliä? Yhtä älyttömiä molemmat, ei niitä erota toisistaan. Soini voisi tuurata Uuno-elokuvissa ja Turhapuro taas hoitaa Soinin tehtävät sillä aikaa kun Soini on löhölomalla tai sairauslomalla tai muuten vaan lomalla

    Äänestä

On jotenkin säälittävää seurata tämän yhden vasurin pidätyskyvyn puutetta, taas lirahti koko rakollinen tälle palstalle. Kyllä se leikkaus olisi nyt tarpeen.

Äänestä

Vaikka ei Uunokaan tiettävästi lasiin sylje, Timpan naama sentään paljon enemmän turvoksissa?

Äänestä

Paljonko Soini painaa?

Äänestä
  • Vähemmän kuin Kyllönen

    Äänestä

  • No, paljonko ne painaa yhteensä?

    Äänestä

  • Timpalla erikoisvahvisteinen baarijakkara?

    Äänestä

Isä Timo vaikuttaa olevan puoliuuno?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siltä-se-vaikuttaa kirjoitti:

MTV:n kaksi vuorottelevaa sketsihahmoa illasta toiseen ovat Soini ja Uuno Turhapuro. Molempien jutut yhtä uskottavia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu