Harva maahanmuuttaja kotoutuu ruotsiksi, eikä pääse mihinkään virkaan.
Persujen kannattaa opiskella ruotsia ja pistää lapset ruotsin kielisiin kouluihin, niin ei ole pakolaisia samassa opinahjossa.
Kannattakaa pakkoruotsia!
8
237
Vastaukset
- Contradiction
Äskettäin palstalla räksytettiin, että ruotsinkieliset kunnat haalivat mamuja vahvistaakseen ruotsin asemaa. Siis persuiila ei oikea käsi tiedä, mitä vasen tekee, pääsia että mölyä riittää.
- Putin_on_liero
Ryssäntrollin ainaisia päättömyyksiä.
- löytämätön_vastaus
Tässä syy;
UUSNATSIT JA OIKEISTOPERSUT HAKKAAVAT HETI JOS JOKU YRITTÄÄ MENNÄ ULKOMAILLE.
Mistä valkolahtarit saavat elättäjänsä jos kansa menee ulkomaille ???- Käytä_peräsuolta
Ryssäntrolli paskantaa taas netin kautta.
Mikäli asutte paikkakunnalla, jossa on ruotsin kielinen koulu, niin laittakaa lapsenne sinne.
Näin hänen luokallaan ei ole maahanmuuttajia!- Kielitaito_kannattaa
Laitoin lapseni suomalais-venäläiseen kouluun, jossa ainakin puolet oppilaista oli maahanmuuttajia. Ei mitään ongelmia, vaan tyttärellä tuli yksi kieli opittua ohimennen. Suomen ja ruotsin oppi kotona, vaikka molemmat vanhemmat olemme suomenkielisiä alunperin.
- Perusnuori
Persujen kannattaa laittaa lapset ruotsin kieliseen päivähoitoon 3-vuotiaina. Pääsevät siitä luksuskouluihin, joissa on vain rikkaitten lapsia. Ei muslimeja eikä muiden uskontojen kannattajia.
Erityisesti vähävaraisille ja yksinhuoltajille suositeltava koulutie. Stipendejä sataa koululaisille.- Ottakaatte_vaarin
Ihan kannatettava ajatus muillekin kuin persuille; tuossa iässä oppii kielen luontevasti. Tosin koulut eivät sitten ole sen kummempia kuin suomenkielisetkään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875075Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254472Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1442934- 522531
- 271939
- 561873
- 771814
- 221787
