Pohjoisten tilojen porojen tallomilla ja paskalla saastuttamilla pelloilla tautiriski ja tuotanto sotketaan kokomaan tuotannon sekaan.
Porot levittää ulosteissaan loisia ja muuta taudinaiheuttajia karjatuotantoon ja näin tuotanto ketjuihin.
Siirryin Lidlin asiakkaaksi, ostan vain ulkomaalaista puhdasta luomu ruokaa
Syön parasta laatua.
namiaon
3
146
Vastaukset
- kovvoopuhetta
tuohon paha sanua mitään kun ei ole tojisteita, sitäpaitti ulkomaan saasteet on runsaammat kuin suomen, esm Saksassa puutkin kärsii ilmansaasteista, omista ja itäblokin maista tulleista.
Porothan syö kasvillisuutta, jäkälä on hyvä keräämään ilmasta epäpuhtauksia, mutta Evira kyllä seuraa tilannetta, joten?
Sairaita yksilöitä tietysti on mutta metsässä jää petojen ruoaksi ja kotitarhoissa ne huomataan. - parastalaatua
lidlissä tutkitusti paras ja halvin vessapaperi
- voikäyttäusamminkin
kyllä se woimapaperi a-4 arkki, se kiltäväpintanen, on hyvä, keskisormi arkista läpi ja loppu on historiaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20311846- 298208
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586256Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1725174- 514938
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474492Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164398- 1183880
- 813383
- 511897