Onko tullut kellään muulla ongelmia edellämainittujen kanssa.
Firefoxista toimii nykyään vain tuo ESR versio, (numeroa en tarkalleen ottaen muista).
Firefox automaattisesti kytkee Silverlightin pois päältä, koska pitää sitä vanhentuneena turvallisuusriskinä. Toisaalta Silverlightiä ei pysty manuaalisesti päivittämään! (Jos joku tietää miten, kiinnostaisi?) eikä ESR Firefox automaattisesti sitä osaa päivittää.
Tämän takia mm. Viaplay ei toimi.
Ideoita?
Windows XP, Firefox ja Silverlight-tuki
5
203
Vastaukset
- jaahas-taas
Silverlightia ei tarvi missään.
- 788
Samoin, en ole aikaisemmin enkä nykyisinkään käyttänyt Silverlightia XP:ssä.
Ehkä olen Maikkarista jotain menettänyt, niin ei harmita yhtään.
Sorry, en pysty neuvomaan. - xpnsilverlight
Pystyy sen silverlightin päivittämään manuaalisesti, mutta ei microsoftin silverlight sivulta. Pitää ladata muilta sivuilta 32-bittinen silverlight asennustiedosto, asentuu ja toimii XP:ssä. Microsoft on keinotekoisesti rajoittanut, että kun menet koneella jossa on XP-käyttöjärjestelmä microsoftin silverlight sivustolle se ei lataa silverlightin asennustiedostoa.
- Elämä_yhtä_päivittelyä
Minulla on XP. Sain sen silverlightin päivitettyä valinnaisista päivityksistä suoraan päivitysvalikosta Firefoxiin. Nyt Areena näkyy taas.
- Elämä_yhtä_päivittelyä
Tarkoitin Microsoftin XP:n päivitysvalikkoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126- 551942
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1941892- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073