Anni Sinnemäki järkyttyi!

Voiko enempää olla luonnosta vieraantunut. Ja vielä vihreä. Tälläinen
aukko tiedossa.

Vihreät voisivat perustaa yhdistyksen Pääkaupungin luonnosta vieraantuneet
citybetonivihreät.

Niin mitähän vihreä kuvitteli kanahaukan syövän, pajun nuoria oksia ja kuortako kuten metsäjänis.


Tunnistaakohan edes puita.


Miksi kanahaukka söi varista?

https://www.verkkouutiset.fi/anni-sinnemaki-jarkyttyi-kanahaukka-soi-variksen-valtioneuvoston-katolla/
21387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Annihan tietysti uskoi että kyseessä oli Julma porvariHaukka, joka kävi köyhän ja kipeän työläisVariksen kimppuun.

Äänestä

Anni-raukka kai luulee että Haukka käy K-kaupasta ostamassa hygieenisesti rasiaan pakattua luomuVarispaistia.

Äänestä

Mitähän Sinnetänne kirjoittaisi kun olisi nähnyt susilauman vierailevan pihapiirissä kun susilauma olisi pistänyt talon pari piskiä suuhunsa jäljelle jäi vain pari kaulapantaa.Meillä oli aikoinaan kanoja, kananpoikaset vietiin läheiseen saareen kesäksi ,syksyn saapuessa tuli kanahaukat valmiiseen pöytään,siinä oli pikkupojalle pientä tienistiä kun kyttäsi haulikon kanssa haukkaa ja monta niitä tulikin tiputettua.

Äänestä

Samaan aikaan Anni ahtaa viherpiipertäjiä julmasti ahtaisiin stadikoppeihin.

Äänestä
  • Eihän nämä vihreät edes erota mitään eläintä toisesta eläimestä. Ainoastaan nämä kolmi jalkaiset eläimet kyllä erottavat, huutavat jopa heidän puolesta että pitää "suojella".

    Äänestä

Kyllähän vihreät eläimiä suojelee ainakin kafferikiitäjiä.

Äänestä
  • Sitähän juuri tarkoitin, kafferikiitäjiä osaavat kyllä suojella. Täällä meillä maalla tuli sellainen 20 v viherpiipertäjä kertomaan kuinka eläimiä suojellaan, kun kysyin tältä kakaralta että mitä eroa on norpalla ja hylkeellä, yritti jatkuvasti kiertää kysymystä ja loppujen lopuksi päätti lähtä. Mitäs minä tyhmä maaseudun ihminen kun en tiedä niin päätin kysyä "viisaammalta". En ole vieläkään saanut vastausta, vaikka käyn kalassa viikottain, metällä ym. koirien kanssa paimentamassa lampaita ym.ym. Mutta eihän reppana edes tiennyt mikä on paimenkoira, mitä käytetään paimenessa ym. Että kyllä osaa city-vihriä tehdä eläin eteen vaikka mitä, omien puheittensa mukaan. vain hame puuttui tältä vihriältä kakaralta.

    Äänestä

Vihreä eläintenystävä yllättyi iloisesti kun häpykarvoissa kävi kuhina.

Äänestä

Jos vihreät kuvittelee että kanahaukka on vegaani, siinä he erehtyvät. Se haukka, kuten muutkin haukat ovat lihansyöjiä.

Äänestä
  • Vihreähän kuvittelee myös olevansa älykäs!!

    Äänestä

Toivottavasti anni ei aamulla katsonut luontodokkaria siinä joku fisulaji popsi oikein urakalla Tiiroja.Nää miituu-hörhötkin voisi katsella näitä ja kauhistella miten eläinmaailmassa urokset jahtaa naaraita lisääntymistarkoituksella hui kauheeta mitä sovinisteja.

Äänestä
  • Ja kun luonnossa mm.hämähäkit ja sirkat syövät uroksen parittelun jälkeen. Lienee ihan oikein että nainen tappaa miehen parittelun jälkeen.
    Eli naisen pitää sietää ahdistelua ja raiskauksia koska jotkut eläimet tekee niin..Aika hukassa alkaa olla ihminen täällä...

    Äänestä

Anni on todella järkyttynyt siitä tiedosta, että jotkin eläimet syövät LIHAA, eikä ituja!!!

Äänestä
  • Anni ei siis missään tapauksessa ottaisi Lihaa suuhunsa.

    Äänestä

Cityvihreä jauhopää Anni vietiin Nuuksiossa metsään ja hänelle annettiin tulitikut sekä tuohi käteen ja käsketiin sytyttää nuotio, se oli älyllisesti liian vaikea tehtävä Annille. Hän raapi typerän näköisenä askin tikkuja ja nuotioon ei syttynyt valkeaa. Sitten Annilta kysyttiin että kumpi hänen edessään oleva puu mahtoi olla, kuusi vai mänty. Anni toljotti hetken puuta ja vastasi tirskuen että kai se on se kuusi, puu oli mänty.

Äänestä
  • Terävintä annissa taitaa olla ne vihreät pierut...

    Äänestä

  • SuuKiinniAnni kirjoitti:

    Terävintä annissa taitaa olla ne vihreät pierut...

    ...pröp.....

    Äänestä

AIDOT vihreät kuten Linkola, Paloheimo ja Pulliainen savustettiin pois De Gröönasta häiritsemästä kaupunkilaisvihreiden vasemmistolaista ja ruotsinmielistä politikointia.

Äänestä

Älykäs lintu,kun olisi susia

Äänestä

Reaalimaailmasta ulkona oleva Sinnemäki luulee, että haukka elää pyhällä hengellä.

Äänestä

Sinnetännemäen mielestä eläimet eivät syö toisia eläimiä vain ihminen syö eläimiä ja nämä täytyy lailla kieltää suomessa koska se on vastoin vihreiden etiikkaa (me vihreät olemme poikkeus ME saamme syödä eläimiä)
Ps: Tämähän vihreiden puoluejohtaja kannatti YDINVOIMAA että sai pysyä hallituksessa tässä männävuosina :D :D :D tästäkin "soin 1veli" on HYVIN hiljaa täällä .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hahahahaheheh kirjoitti:

Voiko enempää olla luonnosta vieraantunut. Ja vielä vihreä. Tälläinen
aukko tiedossa.

Vihreät voisivat perustaa yhdistyksen Pääkaupungin luonnosta vieraantuneet
citybetonivihreät.

Niin mitähän vihreä kuvitteli kanahaukan syövän, pajun nuoria oksia ja kuortako kuten metsäjänis.


Tunnistaakohan edes puita.


Miksi kanahaukka söi varista?

https://www.verkkouutiset.fi/anni-sinnemaki-jarkyttyi-kanahaukka-soi-variksen-valtioneuvoston-katolla/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu