Perussuomalaisten on aika katsoa rajojen ulkopuolelle ja löytää oikeat kumppanit yhteistyöhön.
On kuitenkin niin, ettei ilman Eurooppaa ole mahdollista menestyä. On löydettävä kansallismieliset kumppanit ja oltava valmiina johtamaan Suomea.
Vihervasemmisto ja erityisesti RKP on pystyttävä pitämään oppositiossa. Suomessa on myös pyrittävä yhdistämään kaikki kansallismieliset.
Nationalistirintama?
Perussuomalaisten aika muuttaa nimeä!
15
234
Vastaukset
Suomen pitäisi löytää yhteinen sävel Trumpin ja Putinin kanssa. Feministit ja poronpurijat voisi eristää maailmasta . Jäämeren rata aidan taakse ja saamelaisilta pääsy kielletty junaan.
Suomenruotsalaisille oma reservaatti Turkuun ja Ahvenanmaalle.- vittuileva-persu
Feministien ja poronpurijoiden järjenjuoksu on parempaa kuin sinun ?
Ja suomenruotsalaisilla on enemmän valtaa tässä maassa, kuin Suomen eduskunnalla.
Perussuomalaisten nimeksi voisi laittaa " vähäpöljät rasset ja muut ( ammuu)jälkijättöset). - suvakitriehuu
vittuileva-persu kirjoitti:
Feministien ja poronpurijoiden järjenjuoksu on parempaa kuin sinun ?
Ja suomenruotsalaisilla on enemmän valtaa tässä maassa, kuin Suomen eduskunnalla.
Perussuomalaisten nimeksi voisi laittaa " vähäpöljät rasset ja muut ( ammuu)jälkijättöset).Miksi vasurisuvakit riehuu eu alueella, linnaan ja korvaukset polttajille.
https://mvlehti.net/2018/03/08/anarkot-polttivat-turvalaiteasentajien-autoja-koska-vankila-on-urbaani-viidakko/
- Perusnuori
Orpo paljasti vahingossa syyn, miksei persuja otettu hallitukseen. Teitä ei pystytty paimentamaan sanoi Orpo TV:ssä. Aivan oikein itsenäinen suomalainen ei ole RKP:n tai Orpon paimennettavissa.
Vapaavuoren lisäksi Orpo liittyi persujen pahimpiin poliittisiin vastustajiin.
Kaikkien kansallismielisten pitää yhdistää rivinsä ja löytää yhteinen vihollinen.
Älkää riidelkö keskenänne.- ärkkopee_komentovalta
Persu ideologia sotii kaikkea ärkkopee komentowaltaa vastaan
- Suomalainen_kansanpuolue
ärkkopee_komentovalta kirjoitti:
Persu ideologia sotii kaikkea ärkkopee komentowaltaa vastaan
Aivan yhtä hyvin voisi olla Suomalainen kansanpuolue kun kerran ruotsalainenkin kansanpuolue -nimitys sallitaan - no suomalaisille ei sallita
Suomenruotsalaisilla on omat suljetut koulut. Miksei kokonainen reservaatti, missä ei saa puhua suomea? Turussa opettajat kyttäävät, etteivät kaksikieliset puhu keskenään suomea?
Sairasta elämää!- Sompanssiveljeskunta
Onhan niillä Åhvenanmaa..... missä ei suomalaisia suvaita......
- hehjaheh
Tanskassa demarit vaatii rajat kiini haittamaahanmuutolta. Siinäpä hyvä kaveri.
- KommariMari
Pakon edessä tapahtuvat järkiratkaisut Ruotsissa Ja Tanskanmaalla tajuttiin viimenkin että haittamaahanmuutto tuhoaa koko yhteiskunnan,voi kun juku takoisi järkeä päähän meidän Vihervasureille.
- Asianvierestä
Ei oikein selvinnyt kantasi Perussuomalaisten nimenmuutokseen.
Muistatteko, kun ÅA:n professori Alf Rehn ilmoitti TV:ssä lähtevänsä Suomesta Tanskaan, koska Persut ovat haittamaahanmuutto vastaisia. Nyt tämä löysäpää on professorina Tanskassa, joka harjoittaa Pohjoismaista tiukinta pakolaispolitiikkaa. Enää ei puhu mitään Suomen ahdasmielisyydestä. RKP:n kannattajat puhuvat mitä sattuu ilman mitään kontrollia.
- siskosi-Silja
Hyvä nim ols iDonaldTruth ja talitintit
Ja tule kotiin hyvissä ajoin, katsotaan uusintana Kauniit ja rohkeat jakso 764. siskosi-Silja kirjoitti:
Hyvä nim ols iDonaldTruth ja talitintit
Ja tule kotiin hyvissä ajoin, katsotaan uusintana Kauniit ja rohkeat jakso 764.Alf Rehn lienee löytänyt demarit hengenheimolaisiksi Tanskassa, kun siellä ei ole kielipuoluetta?
Tanskan demarit ehdottivat, ettei yhtään pakolaista oteta vastaan rajalta. Mites Alf nyt Suomen ilmapiiri tuntuu? Puhalteleeko Tanskassa liberaalimmat tuulet? Ska du komma hem till Åbo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1428015Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.323170Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3902267Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422841790Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1521661Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh211501- 161271
- 1001249
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371166- 181142