Eikö kukaan...

Pieneenkylään

Eikö kukaan tänne kirjoittava tampio ole tajunnut että täällä huudetut asiat eivät merkitse yhtään mitään todellisuudessa. Henkistä masturbaatiota kaikki tyynni. Se että ennen torilla huutelussa piti varoa ettei väärät ihmiset kuule mitä päästää suustaan, jarrutti hiukan. Täällä ei tarvitse sitäkään rohkeutta. Voi haukkua ihmisiä just miten haluaa ja sitten ottaa pienet tyytyväisenä ”että sainpas sanottua ja siitä saivat”. Raukkamaisuus nousee ihmisyyden eteen. Hyi helvetti.

4

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surkimusolet

      Sun mielestä tosiasioiden ja ongelmien kertominen on raukkamaista. Se on mm. raukkamaista, ettei opettajat uskalla puuttua oppilaiden vaatetuksiin. Taidat olla yksi säälittävistä heistä. Otan selvää.

    • Peräsmies2

      Mitä on henkinen masturbaatio? Tosi älykästä. Onko sulla pukamansuristin?

      • pellepuku

        Todella surkea olet. Naurettava pelle ja pupupöksy!


    • Siismitenkämeni

      Nyt jäi vähän tuon aloittajan pointti auki. Haukkui tänne kirjoittajia tampioiksi ja täysin turhiksi kirjoituksiksi - ja tämä sama, selvästi suuri ajattelija, siis kirjoittaa samalla tälle sivulle.
      Ajatuksen juoksusi on kyllä hieman erikoinen, mutta niinhän suurilla ajattelijoilla ja älyköillä on tapana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe