Ensinnäkin, yrityksiä voi tuoda ja viedä. Tämä tiedoksi, keksin sen juuri itse omasta päästäni. En tiedä asiasta mitään, mutta tämän tiedonpuutteeni korvaan paasaamalla vaahto suussa niin että räkä lentää.
Haluan esittää syvän huoleni leväperäisiä MAASEUDULTA tuotuja lastensuojelufirmoja koskien. Yksi tällainen on Persehoitoliiton pääkaupunkiseudulle tuoma PKS. Varmaan näitä on muitakin.
Tarjoavat lähtökohtaisesti selkeästi huonolaatuisempaa ja varmasti myös kalliimpaa palvelua, kuin pk-seudun kuntien lastensuojelu.
Varoita kuntia ja sijaisvanhempia pestautumasta tuollaisiin lafkoihin, joille kelpaa kuka vaan maajussi töihin. Itse en kelvannut mihinkään ja siksi puran täällä kateellisuutta, jota koen parempiani kohtaan. Väkivaltainen, lapsia ja perheitä aiemmin kaltoin kohdellut tyypillinen savolainen palkataan mielihyvin maalta rahdattuihin järjestöihin. En ihan tiedä, että lafka ei ole järjestö, mutta ei se mitään.
Lisäksi pelkään, että paitsi Perhehoitoliitto, myös erilaiset lastensuojelun kehittämisjärjestöt näyttävät vihreää valoa kaltoin kohtelijoiden palkkaamiselle. Tietenkään työntekijöiden taustoja ei kuvitelmissani tarkasteta lainkaan.
Varokaa ja suojelkaa lapsia ja kaltaisiani sekopäitä!
Varoitus maalta tuoduista lafkoista
Koiraihminen--
1
101
Vastaukset
- kamalaaporukkaa
Varokaa lapsia kaltoin kohtelevaa muoria. Häneltä otettiin sijoitetut lapset pois kaltoin kohtelun ja väkivallan vuoksi. Tällä hetkellä hän on töissä Majakan valo säätiössä. Varokaa kunnat, kaupungit ja eritysiesti lasten vanhemmat. Kun muori pääsee valtaan, alkaa lasten ja perheiden kidutus. Varokaa muoria ja hänen aikuisia tyttäriään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476