Ensinnäkin, yrityksiä voi tuoda ja viedä. Tämä tiedoksi, keksin sen juuri itse omasta päästäni. En tiedä asiasta mitään, mutta tämän tiedonpuutteeni korvaan paasaamalla vaahto suussa niin että räkä lentää.
Haluan esittää syvän huoleni leväperäisiä MAASEUDULTA tuotuja lastensuojelufirmoja koskien. Yksi tällainen on Persehoitoliiton pääkaupunkiseudulle tuoma PKS. Varmaan näitä on muitakin.
Tarjoavat lähtökohtaisesti selkeästi huonolaatuisempaa ja varmasti myös kalliimpaa palvelua, kuin pk-seudun kuntien lastensuojelu.
Varoita kuntia ja sijaisvanhempia pestautumasta tuollaisiin lafkoihin, joille kelpaa kuka vaan maajussi töihin. Itse en kelvannut mihinkään ja siksi puran täällä kateellisuutta, jota koen parempiani kohtaan. Väkivaltainen, lapsia ja perheitä aiemmin kaltoin kohdellut tyypillinen savolainen palkataan mielihyvin maalta rahdattuihin järjestöihin. En ihan tiedä, että lafka ei ole järjestö, mutta ei se mitään.
Lisäksi pelkään, että paitsi Perhehoitoliitto, myös erilaiset lastensuojelun kehittämisjärjestöt näyttävät vihreää valoa kaltoin kohtelijoiden palkkaamiselle. Tietenkään työntekijöiden taustoja ei kuvitelmissani tarkasteta lainkaan.
Varokaa ja suojelkaa lapsia ja kaltaisiani sekopäitä!
Varoitus maalta tuoduista lafkoista
Koiraihminen--
1
104
Vastaukset
- kamalaaporukkaa
Varokaa lapsia kaltoin kohtelevaa muoria. Häneltä otettiin sijoitetut lapset pois kaltoin kohtelun ja väkivallan vuoksi. Tällä hetkellä hän on töissä Majakan valo säätiössä. Varokaa kunnat, kaupungit ja eritysiesti lasten vanhemmat. Kun muori pääsee valtaan, alkaa lasten ja perheiden kidutus. Varokaa muoria ja hänen aikuisia tyttäriään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224499Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951700- 871358
- 2281308
- 761307
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50830