Kaikkien pitää tietää

kuuhunko-menee

Mihin EKPn julkisesti lahjoittamat 7 biljoonaa euroa ja salaa hävittämät suuremmat setelit ovat menneet? Eihän tällaiset rahat voi kadota avaruuteen.Jos vaikka 1000000 yritystä on saanut jokainen miljoonan niin eihän sekään tee kuin 100 miljardia.Edes Sipilä ei pystyisi hankkeissaan mokomaan tuhlaukseen. Nuo rahat on meiltä kaikilta huijattu ,emmekä ole nähneet muuta kuin niiden katoamisen tileiltämme ja taskusta. Oma käsitykseni on että näin kompensoidaan tuotteiden ulkomaille myyntiä. Se merkitsee että muut maat saavat kiinahintaan tuotteitamme ja me maksamme tuet. Yritykset hyötyvät kustannuksellamme.

9

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kansa-kysyy

      Sipilän pitää tämä asia ilmoittaa. Kysymyksessähän on kansan säästöt sadalta vuodelta.

    • voi_herra

      triljobiljoziljoonan märkän jytty!

      • vakava-paikka

        Trollille yksikin nolla on liikaa.Mutta itse vain nauraa peilin edessä.


      • Tikkakosken-aasi
        vakava-paikka kirjoitti:

        Trollille yksikin nolla on liikaa.Mutta itse vain nauraa peilin edessä.

        Tarkoitatko itseäsi? Meikää ei ole naurattanut 23 vuoteen.


    • tervemenoo

      EU on linnunradan musta aukko ja tuhoutuu sinne.

    • VSLVeteran

      Ipun on lopetettava käteenveto, salaliittohörhöily sekä korkea ja karkea moralisointi etäisillä asioilla. Keskittykää olennaiseen eli maamme vapauttamiseen EU:sta ja sen korruptoituneesta rahaliitosta.

      • komppaan

      • kaiken-nähnyt

      • jo-pomppas

        Onko suomalaisten omat asiat muka kaukaisia. Asut varmaan Taimaassa jos luulet niin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      136
      3261
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      71
      2870
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2249
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      110
      2178
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      132
      2023
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      1991
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1386
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1174
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1014
    10. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      120
      959
    Aihe