Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

tietoa kiitos

joo eli en oo kyl 18 vielä lähellekkään mut eipä se haittaa:)sellasta kysyisin ett voiko esim HIV:tä saada yhdynnässä millään lailla jos kummallakaan ei ole sitä aiemmin??
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuskin voi. eri asia jos ootta ollu suojaamattomas yhdynnäs ihmisten kans joiden aikasemmista seksielämistä ette oo tienny ja niillon ollu hiv ja teitä ei vaan oo testattu.

käykää varalta testeissä jos siis on mahollista että ootte voinu vaik sit bestiksen kaverin isoveljeltä sen saaha

Äänestä

Jos kummallakaan kumppanilla ei ole mitään veneerisiä tauteja eikä HIV -virusta, ei mikään silloin voi myöskään tarttua keskinäisissä kisoissa.Flunssa tietenkin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jondde kirjoitti:

joo eli en oo kyl 18 vielä lähellekkään mut eipä se haittaa:)sellasta kysyisin ett voiko esim HIV:tä saada yhdynnässä millään lailla jos kummallakaan ei ole sitä aiemmin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu