Remontoitu ja uusittu keilahalli, NO EI OLE!
Vanhat pallot, kengät ja radat. Samat viat kuin ennenkin.
Käytiin keilaamassa perheen kanssa kahdella radalla ja toinen rata oli koko ajan rikki, henkilökuntaa aivan liian vähän. Ensin joku kaveri yritti korjata rataa itse ja sitten kassa tuli.
Kassa pyysi kaverinsa (?) kassalle tuuraamaan että pääsi itse ratkomaan keilaradan ongelmia, mutta ei siinä onnistunut.
vapaalippu saatiin mutat arvaa kiinnostaako mennä uudestaan kun ei ole henkilökuntaa.
Keilahalli Fontanella
8
674
Vastaukset
- Hohtoako
Samat kokemukset täälläkin, keskiviikkona olin hohtokeilaamassa ja ei ollut musiikkia. Valotkin samat kuin edellisellä yrittäjällä eli ihan paskat.
- eikoskaanei
Sunnuntaina puuttui henkilökunta kokonaan, vastaus oli ettei voi lähteä opastamaan kun on yksin työvuorossa!!!!!!!!!
taitaa toimitusjohtaja Lamminaho säästää vähän liikaa.
Uudet tabletit eivät toimineet, pelattiin sitten pelaaja 1, pelaaja 2 jne, nimiä ei saanut laitettua. Olisi pitänyt mennä ylös kassalle kertomaan nimet ja järjestys missä keilataan. Huh huh. - Paikkoj
Viime viikolla illalla oli siivooja korjaamassa rata häiriötä ja sitten uimavalvoja. Kannattaisiko vähän lisätä henkilökuntaa. Tabletit ei toimi, musiikki ei toimi, vikoja koko ajan.
- painajais.2000-luku
Kuullostaa ihan neuvostoliitto -touhulta. Ei olisi uskonut vielä 80-luvulla millainen painajainen suomesta muodostuukaan, tämä on ihan täysi ruma irvikuva jo 80-luvun onnelaan nähden.
- englanniksi
Juu, olipa taas ihan paska fiilis kun kävimme keilaamassa.
Ensimmäinen vartti menee siinä kun näpläillään tabletille omat nimet ja sitten vasta päästää keilaamaan. Olisihan se hyvää asiakaspalvelua jos joku muu laittaisi ne nimet. - kuivinsuin
Käytiin viettämässä synttäreitä keilahallilla ja olipas melkoinen yllätys kun siellä ei saanutkaan olutta tai lonkeroa. Missään ei kuitenkaan lue ettei alkoholitarjoilua ole???!! Eikä kassallakaan kukaan viitsinyt sanoa ettei ole juotavaa tarjolla. prkl. Nyt henkilökuntaa vähän nopeasti sinne niin homma alkaa toimimaan.
- miesjapoika
peri päivää sitten kävimme keilaamassa ja rataan tuli häiriö kun pallot eivät tulleetkaan takaisin radalta. Ensin tuli siivooja ja allasvalvoja katsomaan vikaa, meni 10 minuuttia ja paikalle saapui kassavirkailija, meni 5 minuuttia ja ongelma ratkesi. Kehtasivat vielä väittää että vika johtui keilaajista. Eli tarvittiin kolme henkilöä korjaamaan vikaa. huh huh. Mitenköhän edellinen omistaja pärjäsi hyvin yksin siellä? Jos nyt fontanellan toimistusjohtaja laittaisi henkilökuntaa keilahallille niin voisi ajoissa huomattaa jos keilaajissa on kerran vikaa.
- Keilaajan_vika
Vika ei tietenkään ole keilaajassa. Eihän keilaaja voi mitenkään vaikuttaa ratakoneiston toimintaan.
Koneisto ei saa häiriintyä siitä, että keilataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as593166Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232964- 512852
- 562658
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582548Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482530On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532301Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782188- 692078
- 452072