Joko tuli loppu?

Korkea-aika666

Onko jokin taho vihdoin saanut nämä lopettamaan toimintansa: https://limiittilainat.fi muut vastaavat saitit joita noilla on.

5

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VippiSeppo

      Toivottavasti tuli. Nämä huijarit mainostavat 2250e limiittejä vaikka oikeasti kukaan ei ole saanut noilta kuin 50e. Lakia kiertävät ja hädissään ilmoittaa asiattomaksi viestit joissa kerrotaan totuus heidän touhuistaan. Suoli24 poistaa mutta minä poika jatkan totuuden ilosanoman levitystä niin monasti kuin tarve vaatii. Seuraavaksi jos viesti poistuu saa poliisi vinkin että täällä suojellaan lain kiertäjiä.

      • erkki5555s

        Juuri näin. Vaikka asia onkin niin että nyt nuo sulkee kioskinsa hetkeksi aikaa ja pian tullaan taas uuden huijauksen kanssa markkinoille. Noiden saittien nimetkin on niin naurettavia että aivan pahaa tekee.


    • erkki5555s

      Asiaa, olen samaa mieltä, että huijarit kuriin. Minä poikakin sairastun kaikenlaisista saittien nimistä ja aion itsekin viedä asian poliisi tutkittavaksi. MINÄ POIKA SE OLEN SELLAINEN POIKA.

      • vuosiaovatmarkkinoineet

        JUUH, se on kovan jätkän merkki se jos uhittelee niitä ketkä ajelee prätkällä ympäri kyliä ja persuksissa lukee erkki jos vielä kykenevä laittamaan limmitit tervaan höyhenettynä parrulle sitten rajan toiselle puolelle. Mahtaneetko olla joku mc mongols tapainen san diegosta kun viranomaiset ei tee mitään.


    • VippiSeppo

      Vaan joko on taas aloittaneet kun jälleen tuli txt viestillä mainos että ota 50e 7 päiväksi limiittilainalta. En varmaan ota!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      155
      4016
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      39
      2627
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      84
      2062
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1884
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      204
      1752
    6. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1065
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      21
      1052
    8. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      62
      763
    9. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      27
      759
    10. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      140
      752
    Aihe