Hei miehet kysymys

Vastauksia_oottelen

Käytättekö penispumppua?? Huomasin tuossa jotta mieheni joka on Keski iässä näköjään käyttää penispumppua ja sitten vielä löyty tekopimpero?? Siitäkös meteli nousi kun aloin tivaamaan miksi moisia käyttää. Kyllähän tuo minua kohta viisikymppinen nainen kouraisi rinta alasta. Tuumasin heti jotta olenko niin huono etten ukolleni kelpaa.. Kertokaa syy miksi käytätte varsinkin varatut miehet??

5

1447

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2018huh

      Jos noin pikku sielunen muija olis kotona mä potkisin sen mäelle, miksi pitää nostaa meteli?? Meillä hommataan lelut yhdessä, ja käytetään yhdessä ja erikseen..... Katoppa nainen peiliin... Ja pyydä vaikka anteeksi käytöstäsi, ja eikun leikkimään ukon kanssa.

    • kaikuu.ikuu.uuu
    • AvointaMieltäJaLeikkejä

      Vastailin ja kommentoin jo seksi palstallakin kysymyksiisi (toki myös kommentoin parin muunkin kommentoijan juttuja).. Tässäpä pieniä vastakysymyksiä aloittajalle, jotka saattaa auttaa pääsemään suhteensa tilanteen tasalle ja ehkä jopa eteenpäin asiassa.

      Ensinnäkin ajatuksesi, että "onko minussa vikaa" on hyvin tyypillinen ajatus, katsoi kumppani pornoa, toista ihmistä tai kokeili/käytti seksivälinettä. Kyse ei useimminkaan ole siitä! Enemmänkin kyse näistä, puutteessa pitäminen (monella on tuhat ja yksi estettä, miksei seksi sovi silloin kun toinen haluaa), juuttuminen pariin itselle mieleiseen juttuun ja toisen vaihteluehdotusten torjunta (kaikki muu kuin ne omat jutut onkin sitten pervoa tai ainakin tarpeetonta?), suuseksistä kieltäytyminen saajana ja/tai antajana (mitä sitä kusielimiä nuolemaan/imemään)... Esimerkkejä löytyy lisääkin.. Olennaista onkin tällaisessa tilanteessa (kumppanin harrastuksen paljastuttua) suhdettanne ajatellen, oma suhtautumisesi asiaan..

      Otetaan esimerkki tuhoavasta/erkaannuttavasta suhtautumisesta; alat tivata miksi, alat syyllistää itseäsi, pahimmassa tapauksessa hänelle "enkö riitä, pidätkö minua niin epäseksikkäänä, että...". Varmasnkin sait kiinni langan päästä?

      Sitten rakentavasta suhtautumisesta "alkuun säikähdin, että meneekö meillä noin huonosti, mutta tarkemmin ajatellen touhusi on alkanut kiihottaa minua" ja "olisi tosi kuumaa nähdä sun käyttävän niitä ja vielä kiimaisempaa saada tehdä niillä sulle hyvää, saanko tulla mukaan? "...

      Vertailehan näitä kahta lähestymistapaa ja mieti kumpiko tapa olisi itsellesi mieluisampi, miehesi löytäessä omasta laatikostasi tekokyrvän ja pillupumpun? Miten toivoisit siihen reagoitavan?

      Mielestäni erityisesti pitkässä suhteessa tärkeimpiä asioita on oppia, että toista ei voi omistaa ja että vapaus toteuttaa omia seksuaalisia juttujaan, ehkä myös yhteisiä kokeiluja, on paras kahle/liima pariskuntaa sitoen. Luottamus siihen, että voi rohkeasti kokeilla erilaisia asioita, ilman että oma kumppani suuttuu, pelästyy tai nauraa..

      Milloin muuten otit viimeksi suihin? Entä miten usein seksiä on yhdessä? Milloin teit aloitteen viimeksi seksiin? Kuinla usein olet miehesi aloitteen torjunut (seksiin yleensä tai kokeilla jotain uutta)?

    • jovain

      Kyllä käytän, vaimo tietää asiasta ja vitsaillaan aina välillä, että pitäsköhän kyrpä pumpata taas pulleeksi, että tuntuu vitussa isommalle. Halushan tuo kokeilla omaa paljaaksi ajeltua pilluaankin paisuttaa sillä, tulipas aika turpeet huulet alakertaan.

      Mut joo, pumppua käytän siksi, että se vaan tuntuu hyvältä ku imee kyrpää pulleemmaksi, näyttää isommalta pumppauksen päätyttyä ja myös on sitä (ei pysyvästi)15cm muuttuu 17-18cm ja etenkin terska paisuu pulleemmaksi, siksi kai tuo vaimokin tykkää, että ennen panoo pumpataan.

      Itsellä ei erektio-ongelmia, vaan haen lähinnä siis lisäkiihoketta, herkkää tuntumaa, haluun tuntee mulkun isommaksi vaimoo pannessa, laukeen herkemmin paisuneella kyrvällä, jne..

      Liian kovaa ja liian pitkään ei kannata pumpata kerrallaan, ettei mee tunto ja ei tulis verenpurkaumia tai muuta vahinkoo

      • Joonsairasta

        Liekö huono itsetunto mulukun suhteen kun pitää pumppailla ettei muuten muijalle kelpaa..


    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe