Eteläafrikassa mustat vievät valkoisten talot

ja maat,kuinka pitkään meillä menee että koemme saman kohtalon näitä mustia alkaa olla jo liikaakn jo täälläkin,ainakin Somalit lisääntyvät kuin kanit,olisiko pistää alulle kansalaisaloite miten valkoinenväestö voi turvata omaisuutensa mustalta roskaväeltä.
17193
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Enemmistön sana on laki, eikös se niin mene demokratiassa?
Ja toisaalta, eikös noikin täytä silleen sen asylymin? Hakekaa pois...

Äänestä

Meillä olisi olisi ollut päällä samanlainen tilanne jos punaiset olisivat kaapannneet vallan 1918 onneksi niin ei käynnyt.

Äänestä

Li Andersonkin on innoissaan!!! Sota valkoisia vastaan on alkanut!!

Äänestä

Kyllä valkoset jo ylijäämää.. Musut ottaa vallan ja talot!

Äänestä
  • Johan niillä tunkijoilla on kelagold-kortit joita vinguttavat ahkeraan.
    Kun on rahat viety, sitten talot ja maat, niin parhaat vuokra-asunnothan ne on jo saaneet ilmaiseksi.

    Äänestä

Kyllä siiinä suvakkivasurin hymy alkaa hyytyä kun Sharialaki tulee voimaan siinä hintit ja lespot heitetään katolta alas,huntu päähän ja kettingillä hellaan kiinni ja pari kertaa päivässä selkäsauna,.

Äänestä

Kuinka Mandelan perintö on pilattu Etelä-afrikassa. Ihmisyyden häpäisyä. On kysymys rakenteellisesta rasismista. Kannattajat ei edusta ihmisyyttä.

Äänestä

Miksi nyt ihmisoikeusjärjestöt ovat hiljaa kun valkoisia maanviljeliöitä tapetaan .

Äänestä

E-Afrikan persut ovat päässeet valtaan paikallisten sinisten jätettyä puolueen.

Äänestä

Komuakka näkee varmasti saunassakin Persuja,mitä ihmettä nämä kuuluu tänne? eiköhän niille mustalle roskaväelle löydy laki ja järjestys .

1Äänestä
  • Suomen tyhmin tollo taas äänessä.

    Äänestä

Vasemmisto juhlii, sota valkoisia vastaan on alkanut!!!!

Äänestä

Miten noilla komukoilla onkin aina noin kova viha päällänsä,Arhinmäki meni tökkimään sormellansa kansanedustajaa pää punsena tämä pyöreäpää oli kuin vihainen sonni,ei tälläisiä pitäisi päästää ihmisten ilmoille ennen kuin oppivat ihmisten tavoille.

1Äänestä
  • Kyllä tuosta Meren lausunnosta hämmästyivät ja pöyristyivat kaikki muutkin läsnä olleet aianosaiset. Omia sekavia mielipiteitään ja täyttä paskaa päästeli suustaan Meren haaska. Korvatulpat olisi pitänyt olla kuulijoilla korvissaan, ettei korvat olisi täyttyneet paskasta.

    Ei tuollaista Meren kaltaista imbesilliä pitäisi päästää ihmisten ilmoille tai tv-kameroitten eteen lausuntoja antamaan, ennekuin kuullun ymmärtäminen joskus ehkä kehittyy jonkinlaiselle tasolle, eikä ennenkuin perSut oppivat yleisemminkin ihmisten tavoille.

    Tolpa-apinalla OLI audi, hiiala hiiala hei :D

    Äänestä

Vuoroin vieraissa.

Eiköhän nuo buurit ole rakentaneet mustien tontille jo alunperin, eikä siinä mitään lupia ole kysytty. Konekivääreillä kilvin ja keihäin aseistautuneita maitaan puolustavia mustia vastaan. Vahvemmin aseistautunut mamu osapuoli otti väkisin maat alkuperäisväestöltä. Sitäkö persut haluavat kannattaa?

Maat takaisin niiden oikeille omistajille myös Palestiinassa.
Se on katttokaas alkuperäisasukaiden luvattu maa, ei mikään sionisti runkkarien paratiisi.

Äänestä
  • Etpä taida pystyä määrittelemään Palestiinan "alkuperäisasukkaita" ja maiden "oikeita omistajia".

    Äänestä

Paavo on valmiina hakkaamaan kaikki valkoiset naiset!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mustaroskaväki kirjoitti:

ja maat,kuinka pitkään meillä menee että koemme saman kohtalon näitä mustia alkaa olla jo liikaakn jo täälläkin,ainakin Somalit lisääntyvät kuin kanit,olisiko pistää alulle kansalaisaloite miten valkoinenväestö voi turvata omaisuutensa mustalta roskaväeltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu