niinhän se varaton yrittäjä avaa kahvion, tulen järjestämään luvattoman tai luvallisen mielenilmauksen kyseisen kahvion edustalle,halukkaat voivat ilmoittautua mukaan.
tämä valtiovalta kun antaa mahdollisuuden moisiin porsaan reikiin niin on sitten toimittava itse.
MIIA MAKSA NE PALKAT NYT POIS HYVÄLLÄ JA SEN MINKÄ TAAKSESI JÄTÄT SEN EDESTÄSI LÖYDÄT.
orivedenleipomo
5
1326
Vastaukset
- uusileipomo
eikös ne palkat kuulu sinne konkurssipesään eikä mitenkään tähän uuteen. Ota yhteyttä pesänhoitajaan.
- PiparillaHinta
Oletko harkinnut jos ottaisit piparina palkan?
- Härssskkiä
Mikä ja missä tämä uusi kahvila on?
- kirsikkatomaatti111111
Koska se mielenilmaus on?
- kiuyty
Perinteikäs ruokapaikka ja kahvila sulki vuodenvaihteessa Oriveden leipomon konkurssin vuoksi. Uusi yritys jatkaa toimintaa lähes entisellä mallilla. Pälkäneen Sammonkulman lisäksi uusi yritys avaa torstaina kolme muutakin Oriveden leipomon kahvilaa. Orivedellä on tehty pientä remonttia, mutta Linnainmaalla, Hervannan Nesteellä ja Sammonkulmassa päästiin vähällä.Leivät ja leivonnaiset teetetään uudella yhteistyökumppanilla entisin reseptein, joten suositut hedelmäleivät, toscapiirakat ja kahvileivät palaavat myyntiin pienen tauon jälkeen.
Uudelle alalle ryhtyvän yrittäjän apuna toimii Miia Kinnari, joka pyöritti Sammonkulmaa vajaan neljän vuoden ajan.pullapuoli” ja lounaspaikan pyörittäminen vieraampaa. Niiden osaamista tuo sahalahtelainen Miia Kinnari, joka pitää kotikylänsä Krouvia (s-h lehti 15.3.2018)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 95943
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54898Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65675
- 78531
- 39498
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86487- 40486
Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467