Niin löytyisi sitä energiaa seuraavalle päivälle itselleen ja vaikka perheelleen. Ihan rauhoittumisen takia. Ei viikonloput ole pelkästään viihteelle tarkoitettuja. Kunnon yöuni olisi monelle hyväksi. Kaikenlaista toimintaa monine ohjelmineen on liikaa suuniteltu viikonlopunviettäjille. Kyllä sitä aikaa pitäisi olla ihan itselleenkin rauhoittumisen merkeissä.
Korkki kiinni, edes yhtenäviikonloppuna
valluveeti
16320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hyvän valinnan olet tehnyt. Itse joulukuussa otin viimeksi. Ei olisi edes varaa juoda eikä sinänsä kiinnosta. Joillekin se alko on riippuvuus. Tissuttelu on myös aika huono tapa. Rauhan löytää omasta itsestään. Tapanani on ,kun muu perhe nukkuu,joogata. Ihan omin rutiinein. Joskus kuulokkeilla relax musaa. Ei siinä mitään kaavaa tarvitse. Kolme kertaa ensin kunnolla happea nenän kautta sisään ja suun kautta ulos. Mieluiten tietysti ottaa ulkoa ilmaa eli ikkunan kautta tai menee talonsa kuistille.
Hyvä lähtökohta seuraavalle päivälle, pidempi aikaväli alkoholin suhteen. Ei ole varaa, eikä kiinosta juoda. Mielipiteestä valitsisin ensimmäiseksi, ei ole varaa juoda. Ei ole varaa, kun muut maksut odottavat. Valinta on tehtävä.
Naiset humalassa on kauheita vastenmielisiä. Muutenkin,kun ovat rumia. Säikähdin noita akan hymyilyyritystä. Näyttää irvistykseltä. Kai ne humalassa luulee olevansa viehättäviä räkä poskella.
Naisetko humalassa kauheita? Enemmän näkee miehissä humalahakuisuutta, kuseskelevat yleisillä paikoilla.
Siut vois kauhuleffaan pistää esittää. Pelottava kuva oli minkä kaveri pisti 😷
Eiköpä tuokin oma asia. En minäkään sylje lasiin ,mutta en ota usein. Sellaiset,joilla se juomahimo kaihertaa niin puhuvat alkoholista jatkuvasti. He puhuvat muille sitä mitä tarkoittavat itselleen sanoa eli älä juo. Rasittavimpia on kaverit,jotka ei voi ottaa yhtä,kun lähtee viikon putki päälle. En ymmärrä,kun ei itsellä ole sellaista mitään asiaa kohtaan. Tupakkaa poltan vain silloin tällöin, joskus veikkauksia,niitäkään en joka viikko,eikä mene montaa euroa.
Niin, silloin kun ei ole riippuvuuksia, ei ota usein, ja tupaakkaakin poltaa sillon tällöin, ja alkoholia ei ota usein. Tyypillinen kohtuukäyttäjä. Pitäisikö valita kahdesta pahasta tupakka vai alkoholi, kohtuukäyttö huomioonottaen?
Makuasia. Sama kuin parin valinnassa. Jos ei ulkoisesti viehätä niin ei se "oon mukava" paljon auta. Heppi ei värähdä rumille.
Hepissä on vikaa, jos ei värähdä. Syy on hepin omistajassa. Heikossa itsetunnossa.
Ettekä te kestä totuuksia. Tekee kipiö.
Juo tarpeeksi niin rumakin kottarainen näyttää seksikkäältä.
Ves kolottaa viinahammasta niin määräilee muita ,ettei saa ottoo. Vittu,ei kai oo ku isäs. Että riehuu kännissä. Saatana,ala jo elää omaa elämää,eläkä mieti jotain vitun vanhoja lapsuuden traumoja. Perkele,ei muutkaan mieti.
Siis ei kaikki ookönnis ku isäs.
Impotenttia ei kukaan jaksa.
Itse en ole juonut sitten Juhannuksen !
Silloin kun sattui ja tapahtui ´niinpaljon että vieläkin eri oikeus & istuimet
etsivät maksaa ja syyllistä !
Ainahan sitä virheistä oppii, varsinkin jos joutuu maksajaksi. Voittajana on hyvä hymyillä, kun on juhannuksen jälkeen ollut juomatta. Jotain siinä on säästynyt.