Olen vasta perustanut uuden yrityksen ja nyt ollaan kehittämässä nettisivuja. Toivoisin saavani palautetta ja kehitysideoita nettisivuista ja palvelukonseptistamme. Sivu on väliaikainen, mutta rohkenin sen laittaa näkösälle vaikka sivusto on keskeneräinen ja ulkoasultaan huono. www.ablecom.fi
Mainostuotteet
ablecom
2223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Parhaiten erotut muista tuomalla selkeästi esille tuotteet joita teette/myytte. Referenssejä olisi hyvä tuoda esille sitten kun niitä on (kuvia). Yksittäisestä tuotteesta tarvitsisi mielellään kunnollisen kuvan (tai useamman), tarkan tuoteselosteen (joista ei asiaan perehtymätön tajua mitään) lisäksi vapaamuotoisempi selostus tuotteesta (esimerkiksi paidasta minkä laatuinen se on ja kenelle sopii ym.). Hinnat olisi myös hyvä laittaa esille. Yhteydenottaminen (puhelimitse, sähköpostitse, lomakkeella) pitäisi myös olla helppoa. Kun asiakas tietää kenen kanssa on tekemisissä tulee siitä luottavainen olo.
Edellämainittuihin asioihin on moni tarjoaja kompastunut kun olen etsinyt mainoslahjojen tekijää, ja yleensäkin sopivaa lahjaa asiakkaalle tai liiketuttavalle. T-Paidan ja jääskrapan valinta ei ole helppoa IT-alan ihmiselle kun ei tajua tuotetiedoista ja kuvat ovat epäselviä. Kovin kauaa en ole viitsinyt sivuja, joista ei tietoa tahdo löytyä, katsella vaan olen etsinyt sellaisen paikan josta tietoa löytyy ja tuotteeseen pääsee tutustumaan jo verkkosivuilla laajastikin ilman että tarvitsee kymmeniin yrityksiin ottaa erikseen yhteyttä ja odotella esitteitä kotiin.
Toivotan onnea ja hyviä asiakkaita!
Kiitoksia palautteesta. Kiva kuulla, että niitä asioita arvostetaan joita olemme sivuille ajatelleet laittaa. Hinnoittelun suhteen olet täysin oikeassa. Monilla on pelkkä tarjouspyyntö mahdollisuus... Tarjousta saa sitten odotella. Jos asiakas haluaa tehdä nopeasti ostopäätöksen, niin on hyvä olla edes suuntaa antava hinta. Tuo vapaamuotoinen selostus tuotteesta on hyvä pointti. En ollut sitä hoksannut itse. Referenssejä on tarkoitus laittaa näkyviin aina sitä mukaa kun näyttäviä töitä saadaan valmiiksi. Sivusto on nyt graafikon työpöydällä ja leiska vaikutti lupaavalta. Toivottasti saamme sivustosta mahdollisimman selkeän ja helppokäyttöisen. Tarkoituksemme on myös tuottaa asiakkaillemme lisäarvoa tuomalla hyödyllistä tietoa esille sivuillamme.