Melkoinen paskasanko tämä keskusteluryhmä. Kertokaahan kaikki paska miksi kotkassa ei viihdy, että voidaan äkkiä muuttaa pois sieltä, ennen kuin edes sinne asti ehditään.
Kotkaan muuttamassa
muuttajaa
17401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Se suhteellisen suppea persuhönölauma, joka tätä keskustelupalstaa kansoittaa on nimenomaan keskusteluryhmä eikä sillä ole mitään tekemistä kotkalaisen todellisuuden kanssa, se eläää omaa elämäänsä ja kuten tunnetun romaanin nimi kuuluu, Elämä on toisaalla. Minulla on lyhyt kysymys. Jos teistä siis tulisi kotkalaisia kuten kerrotte suunnittelevanne niin mitä ihmettä te tuon hönölauman kuvittelette elämäänne vaikuttavan? Eihän se nykykotkalaistenkaan elämään vaikuta pätkänkään vertaa.
Tämän palstan sekoilut on yhden tai muutaman sekoilijoiden temmellyskenttä. Kotkalaisilla ei täällä ole asiaa kerrottavana.
Älä kotkalaisia syytä kun yksi hörhö Otsolasta pilaa palstan.
Kymiin muuttaneet miehikkäläläiset ja heidän jälkeläisensä täällä sekoilee huolella....
Tulihan se palstan narsuilija esille.
No jos on lapsia, niin älä muuta!
Kotkassa on hyvin pienet piirit, hyvin sisäänpäin lämpenevä meininki ja kaupunki on pullollaan kateellisia ihmisiä. Tämän kaiken huomaa kun on täältä pois ja palaa takaisin. Siksipä ei harmita yhtään muuttopuuhat että pääsee täältä pois...Tämä palsta on ollut täynnä skeidaa niin kauan kun muistan eli kuvaa hyvin meininkiä täällä :D
Palsta ei kuvaa yhtään mitään.
Ja paskat. Kotka on mainettaan huomattavasti parempi paikka ja missään en ole kokenut oloani turvattomaksi. Tämä palsta vaan on perseileviä kusipäitä täynnä ja täältä on turhan odottaa saavansa asiallista vastausta mihinkään. Samoja aloituksia ollut täynnä vuositolkulla.
Onneksi tämä Jarssua joka aloituksessa vainoava hullu aiheuttaa häiriötä vain palstalla. Ei kannata välittää. Kotka on mahtava paikka varsinkin luonnosta pitäville.
Ei tästä palstalla hörhöilevästä kymiläisestä tuppimulkusta pidä välittää, Kotka on hyvä mesta!!!
Käy Korkeavuorenkatu 15 viereisessä puistossa ihannoimaasa kulttuuria.
Jos muutat Karkkariin tai Hovarille niin autosi poltetaan. T. Mamut
Mitä pitäisi päätellä siitä, että viestin on kirjoittanut persu?
Täytyy antaa tunnustus palstan vallanneille toimijoille. Ovat tukahduttaneet vapaan keskusteluilmapiirin demokratian vastaisesti ja saaneet yleisön huomion omiin tarkoituksiinsa ja yleisen edun takia olisi hyvä julkistaa palstan vakiokirjoittajat ja -tahot.
Ennen seuraavaa äänestyskopilla käyntiä kannattaa kuunnella tämä hätäpuhelu.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005610834.html
Sitä saa mitä tilaa. Ei mulla muuta.
hyvä paikka asua.erinomaiset palvelut löytyy. mm.isot kaupat,apteekit, muutin tänne haminasta jossa kohta viimeinen sammuttaa valot.siellä vasta se kyyläys ja kateus kukkii.ja ei mitään kauppoja nykyään.