Haluat olla vai et löydä ketään? Joku nauttii yksinolosta,toinen kärsii... Viikonloput on yksinäiselle piinaa. Ei alkoholi tuo lohtua. Välttämättä ei löydä edes yhden yön seuraa. Kokemuksia?
Syitä miksi olet yksin?
YksinäinenVanhaPoika
13345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onko akkutehtaalla millainen pöhinä päällä.
Varkauteen voitaisiin perustaa vaikka joku SINGLE / SINKKU Klubi - jonne voisi tulla kertomaan juttuja ja varsinkin kuulemaan niitä !
Tykkään olla rauhassa. Kotona ei tarvitse kuunnella ketään. Töissä on tarpeeksi ihmisiä ja sosiaalista elämää. Seksiseuraa saa erikseen,ilman sitoumuksia.
Kyllä tarkenee. Aurinko paistaa. Illalla parille ja voi olla,ettei ole yksinäistä.
Syön täsä riisiä ja he-ma-pa. On exotikkoo. Vähän tomaamamaattia. En tarvitte erotiikkoo. On kuin etelämailla. Lihhaa vähemmä. Ei muuta. Nukkumma kölöttäö sitte.
Ulkonäkö se on,joka suojaa.
Varkaus tarvitsee sellaisin paikan missä nuoret voivat tavata ja siten saada vaihdettua ideoitaan !
Entä keski-ikäiset ja vanhukset? Ei se suu ole tuohesta meilläkään. Elämän nautintoja on vaikka kahvittelu. Ei tarvitse olla yhdyntää. Halaus ja suukot myös piristää.
Kyllä halutessaan löytää seuraa. Kerro aloittaja lisää itsestäsi. Ei heti seksiä,mutta tutustua voisi kaverina.
Hyvä Liisa 1 1=2
Kyllä olisi hyvä olla jotakin järkeä ja järkevää keskusteltavaa !
Tiedän että se on toisille vaikeaa - mutta aluksi kun kuuntelee niin silloin yleensä pääsee " jyville " !
Tykkään arjen hoitaa yksin ja silloin tällöin yhen illan juttuja tai miksei vakip.noja... Näin on helpompaa. En halua riitoja,enkä jakaa taloutta tms.
Luottamuksen menetys , avioliittohelvetin nähneenä en enää huoli enkä halua ketään. Ainoastaan joskus panettaa niin siihen on vakituinen ihminen. Olen onnellinen näin. Ja eipä tarvitse olla mustasukkainen tai mustasukkaisuuden kohde. Omat rahat saa käyttää miten haluaa. Ihanaa olla kotonaan miten päin lystää,eikä kukaan ole vinkumassa mistään. Hih. Ja kun näkee ystävien taistelua,kun puolisot pettää,riitoja... Niitä ei kaipaa elämäänsä.