Onks sulla nainen

työpaikka ihailijoita???
20696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Miksi open lapsi ei osaa yhdyssanoja?

Äänestä

Onhan noita tuossa joitain kerääntynyt ja siks oikeestaan erästä pyysin et voisko tulla useemmin poikkeen siellä

Kun olis kiva kun se menisi luonnollista reittiä ymmärrykseen et mulla on jo oma kulta.

Äänestä

on hirveesti :) aina tulee kutsua kahville ja muualle :) ja pitkiä kuolaavia katseita :)

Äänestä

Ei tietääkseni.
En harrasta.

Äänestä

meillä on töissä vain yksi mies, enkä ole huomannut, että olis minuun ihastunut. :D

Äänestä
  • Joissain toimipisteissä on oman työpisteen lisäksi muita työpisteitä joissa harjoitetaan aivan toista ammattia, kuin omasi.

    Ei siis välttämättä oma työkaveri kyseessä vaan samassa rakennuksessa työskentelevä jonka kanssa jotain kautta on tekemisissä. Vaikkapa lounastauolla

    Äänestä

  • Aaivan, mistäs sitä sitte tietää jossei kukaa ääneen kerro kuka ihailee ja ketä 😏

    Äänestä

Joo kai. Mutta ei ne kehtaa mitään onneksi😊.

Äänestä
  • Hmm niin minulla oli kerran joku vanhempi nainen, sihteeri, jolle piti opettaa tietokoneen käyttöä ja asennella yhteyksiä jne, vähän tuli keväällä ihastuttua tähän, mutta meni ohi aika nopeasti, sitten.

    Kun todella jouduin tekemään työtä hänen kanssaan paljon aikoja, kuukausia niin lähekkäin, minihame-sihteeriä opettaen :D

    Mutta pelijutuissa on todella tuo että: veikkauksen kannattaisi sallia joku lottoaminen tai sellainen joku, niillähän onkin joku veikkauskortti-juttu ja kamera, mistä kamera yrittää katsoa että ohkohan hän täysi-ikäinen pelaaja -tyylinen juttu huomasinkin :D

    Että jollain tavoin teinitkin voisivat pikkurahoillaan pelata jos haluaisivat.

    Äänestä

on on, aina ne persettä kyylää ja kehuu.

Äänestä

Tíedan että on, mutta sen yhden huomiota vaan kaipaan. Meillä alkoikin jotain outoa loppuvuodesta, mutta.hän vetäytyi ja lipsautti jotain naisestaan. Halusi tehdä kai sillä stopin. Nyt.kai ihailen enää yksipuolisesti yrittämättä paljastaa mitään. Ja niiin vaikeaa olla lähellään. Luulen, ettei hän tätä edes uskoisi...kaikki muut kyllä lukevat tämän minusta.

Äänestä

Onhan niitä, mutta se ei häiritse minua. Tottuneet että minuun ei imartelut tehoa eikä multa irtoa kuin ystävällisyyttä. Teen vain töitä siellä.

Äänestä

Minkähänlaiselle tuo lumimyllerrys nyt ulkopuolellakin näyttää, että viitsisikö itsekin lähteä myllertelemään lumeen, ulkoilemaan, ei tuule joten ei tartte huppuakaan.

Heräteostoksia tulee sitten kaupasta osteltua samalla aina karkkia (KALJAA).

Jooh, ehkäpä on siltikin käytävä ulkoilemassa, ruokajuttujakin kaupasta samalla, mitähän sitä tarvitsisi sitten oikeastikin kaupasta muutakin kuin "karkkia". Niin joo curry-mauste taisi olla loppu, JOO.

Äänestä

Emmie tiiä, kaikki on kyllä mukavia. Mistä tunnistaa työpaikka ihailijan? 🤔

Äänestä

Ei. Ei ole mitään viritystä.

Äänestä

Mulla ei ainakaan ole. Kyllä monet tuijottaa mutta varmaan enemmänkin ajattelevat että hyi mikä akka. Ei ne mitään flirttailevia katseita ole.

Äänestä

Joo, minulla on joka paikassa vonkamiehiä.
Se on oikeesti totta.
Kun menen lähikauppaan, en saa olla rauhassa, tai bussiin, tai vaikkapa istun kotona.
Onneksi nyt on jo vähän laantunut tuo miesten kiihko, nuorena kun kävelin torilla, minulle ehdoteltiin.
En voi mennä minnekään koska joka helkkarin paikassa joku äijä alkaa iskemään.
Kesät olen täsätä syystä metsässä niin korvessa että lähimmälle tielle on 5km.
Ja tämä on muuten totta.

Äänestä
  • Söpö jii oot💋 💋💋

    Äänestä

  • Hahhaah kirjoitti:

    Söpö jii oot💋 💋💋

    Joo, tosi söpö.
    Ja tosi rakastava.

    Äänestä

juu,miehet tappelee huomiosta :) ja naiset kateellisii sit...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietinvaa kirjoitti:

työpaikka ihailijoita???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu