EU:n seuraamukset maallemme

HölmölässäOllaan

Ennen EU:ta maamme oli turvallinen kaikille meille suomalaisille ei tarvinnut pelätä että terroristit hyökkäävät ja leikkaavat puukoilla kaulasi poikki. Nyt ohjeistetaan päiväkoteja ja lastentarhoja terroristien hyökkäyksien varalta onko tämä enää normaalia elämistä täällä maassamme?
Huomioikaa myös miksi yleisö tapahtumia pitää suojata isoilla rekoilla oliko ennen EU:uhun liitymistä pelkoa että joku ajaisi jollain kuormurilla tahallaan ihmisten päälle ?

4

89

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HerääEurooppa

      Euvostoliiton politbyroon eli Brysselin eliitin pyrkimyksenä on tuhota kansallisvaltiot Europasta. Ja lopulta koko valkoinen rotu maanosasta!

      Brysselissä pitää valtaa kulttuurimarxistit ja paneurooppalaiset, joiden tärkein agenda on tuhota eurooppalainen sivistys.

      Kehotan tutustumaan noihin salakavaliin ja myrkyllisiin aatteisiin. Totuus on karmea, mutta on parempi elää vaikka kuinka rumassa totuudessa kuin kauniissa valheessa!

      Eunukit ovat valinneet valheessa elämisen, koska se on epärehellisille ja pelkurimaisille ihmisille luonteenomaista.

    • Oleko sä hullu vai muuten seonnut ? ? ?
      Mistä sinä oikein puhut ?
      Tilaa nyt hyvä mies vaikka se my heritage ensiksi ja jutellaan sitten siitä mistä
      sinä yleensä olet kotoisin. Tiedä vaikka meillä olisi humanoidi ?

    • Tosin tilastojen valossa Suomi on paljon turvallisempi paikka kuin ennen EU:ta. Terrorismin määrä tilastoissa on nousussa, koska kyseinen rikos on lainsäädäntöön lisätty vasta EU-aikana. Kyllä niitä terroristeja oli pajon jo aiemminkin. Ja kuten nykyäänkin, suurin osa ihan perisuomalaisia.

      Mutta älä annan tosiseikkojen pilata hyvää propagandaa.

      • Olisiko suurin osa EU vihaajista kuitenkin niitä, joille on sattunut
        jotain pahaa elämässä ulkomaalaisen kanssa. Miten olisi huono käytös ja
        siitä seurannut negatiivinen palaute ulkomailla tai ulkomaalaiselta esim.
        Pizzeriassa ? Kännissä huutelua turkkilaisiksi ja sitten joku turkkilainen
        on vienyt heidän tyttöystävänsä.

        Ulkomuoto oli kovin ruma näillä huhtasaaren ja rajat kiinni kannattajilla ja
        huhtasaari nyt vain käytti niitä hyväksi ja haki rahaa Sveitsistä ja tämä
        hullu jaho ja ET vai MV lehti sitten yritti myös saada rahaa ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      232
      9666
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      121
      6652
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      6204
    4. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      79
      4657
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4460
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      34
      3439
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      57
      3124
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      3045
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      3008
    10. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      3003
    Aihe