ESP-valo ja hylky vasta 7 vuoden jälkeen

mieM

PRK: Auton ESP-valo palanut 7 vuotta. Olen katsastanut vuosien aikana kahdessa eri paikassa ja useilla tyypeillä. Nyt löytyi pikku-hitleri joka hylkäsi. Onko muille käynyt näin?

5

1858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sevenUP

      Melko puusilmiä olleet asialla, vaik valo loistaa suoraan nassuun? Nyt alkaa seitsemän katovuotta sulla, kotteron kanssa?

    • glother

      Hyvä jos asia tuli kuntoon ja sait tiedon vian korjaustarpeesta. ei se katsastajan vika ole jos autossa vika on.

    • superiskä

      olisit kysynyt iskältä mitä toi valo tarkoittaa.

    • ihmeasenne

      Mitä ihmettä oikein valitat? Sullahan on käynyt oikein moukantuuri kun 6 vuotta sun autos on katsastanut kelvottomat laiskat katsastajat jotka ei oo antaneet hylkyä vaikka olisi pitänyt, kun kerran valo on palanut.

      Nyt sitten yksi teki työnsä niinkun määräykset sanoo niin sitten sä valitat siitä? Kun tiedät että oot 7 vuotta ajanut autolla jonka ei kuulukaan mennä katsastuksesta läpi.

      Ihmellinen asenne sulla.

    • sormipoisnenästä

      Samaa mieltä.
      Kerrankin kohdalle sattui työmies, joka teki työnsä niin kuin maksaja haluaa, eli hyvin, huolella ja tunnollisesti, niin siitä sitten valitetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3492
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      185
      1383
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1377
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1060
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      962
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe