Minulle on tehty sydämen ohitusleikkaus vuonna 2015. Minulle määrättiin viime kuussa nesteenpoistolääke, kun oli turvotusta nilkoissa. Mutta ei puhuttu mitään paljonko saa juoda nesteitä.
Onko joku rajoitus juomiseen?
Furesis ja veden juonti?
fuseri
2
3018
Vastaukset 2
- poistaanestettä
Kannattaa juoda paljon kuivumisen estämiseksi.
- Kivennäisvesitär
Punnitse itsesi viikottain samana päivänä. Jos painosi on noussut yli kaksi kiloa, on nestekuormaa liikaa.
Itselläni Furesis jo vuosia ja kardiologi on korostanut painon vaihteluja seuraamaan. Mitään juoma/litramääriä en ole saanut, mutta 1,5 - 2,0 litraa kaiketi pitäisi juoda. Helteillä suolatasapaino ei tule pelkästä vedestä...Wichyä vähän sekaan.
Kaikkea hyvää Sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3681621- 1141246
- 1291181
- 1401020
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25914- 111842
- 46553
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112527Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.128511- 18500