KalPa epäonnistui tänään pahimmassa mahdollisessa paikassa. Dominoi ottelua täysin, mutta vastustaja teki maalit. Se tarkoittaa, että nyt on voitettava kaikki kolme tulevaa peliä tai joudumme nöyrtymään toista vuotta putkeen samalle joukkueelle. Siinä onkin vuorta kiivettäväksi, kun kaksi niistä on vierasotteluita.
Tapparalla nyt kolme ottelupalloa_
3
356
Vastaukset
- ghfggbkhj
Dominoi sitten jos dominoinnilla tarkoitetaan näennäistä hallintaa ja kulmissa pyörimistä. Tappara ei juuri pitänyt kiekkoa, mutta pelin kulku oli silti aika pitkälti Tapparan hyppysissä. Eipä Kalpa päässyt hyville maalipaikoille ja vedot kauampaakin tulivat aika pienestä kulmista, Kalpan ylivoimakin oli heikompaa kuin aiemmissa peleissä. Tappara pelit vaarallisimmat maalipaikatkin loi ja ihan ansaitusti voitti 0-3.
- gfddrtfgyuj
Oli taas Jukalta jukkamaisen nerokas energiansäästelytaktiikka kotipelissä. Pelataan ensimmäinen erä ja sitten aletaan toisen erän alusta peruuttelemaan ja varmistelemaan maalin johtoa. Pelaamaan herätään uudestaan vasta maalin tappioasemassa kolmannen erän viimeisen kymmenen minuutin aikana ja siitäkin ensimmäiset viisi minuuttia menee lämmittelyyn. Samalla intensiteetillä kun olisi pelattu heti toisen erän alusta, niin voitto olisi ollut varma.
Kyllä kannatti peruutella ja säästellä energiaa. Tai no, säästyihän sitä varmasti kuudenteen peliin...- gfddrtfgyuj
Jukka oli jälleen lähellä lahjoittaa pelin Kalpalle alkamalla peruuttelemaan kolmannessa erässä, vaikka peli oli kahden erän jälkeen Tapparalle 1-4 ja peli täysin vierasjoukkueen hanskassa. Jukan onneksi Kalpa ei tälläkään onnistunut tekemään kuin kaksi maalia kolmannessa erässä, vaikka Jukka heille hallinnan lahjoittikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20814338
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m172148Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381313Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941176- 1161125
- 221070
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30852Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80688Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80683- 63653