Tässä vinkkaus https://www.poliisi.fi/nettivinkki
Nettivinkki
3
559
Vastaukset
- kyttäysgeeniveressä
Olet siis vartija, poliisikoulun pääsykokeissa reputtanut kyttääjä, jonka suurin autuus on kieliä ja vasikoida kaikesta ja mikä parasta saada joku käräytettyä jostakin, mistä tahansa asiasta...?
No, kaltaisiasi wannabe-poliiseja, kerrostalokyttääjiä, limaisia kyyliä on jonkin verran, mutta eipä heistä kukaan juuri tykkää. - IP-osoiteKertooLiittymän
Kiitos vinkkauksesta. Linkin kautta löytyy myös ohjeet sähköinen rikosilmoituksen tekemiseen.
Mahdolliset epäasialliset kommentit voimme halutessamme jättää omaan arvoonsa. Aina tämä ei välttämättä toteudu, syystä tai toisesta. Onneksi suomi24-keskustelun käytänteisiin kuuluu moderointi ja säännöt.
https://www.suomi24.fi/opastus/saannot
"Keskustelupalstojen kaikki viestit säilyvät arkistoissa. Suomi24:llä on velvollisuus voimassaolevien lakien mukaisesti luovuttaa viestien kirjoittajien tiedot poliisille. Tiedot luovutetaan myös poistetuista viesteistä." - vinkkitämäkin
Kannattaa vinkkaillessaan olla tarkkana että asia on oikea ja todenmukainen. Jos vinkkaus osoittautuu aiheettomaksi ja sen johdosta aiheutuu asianomaiselle vahinkoa tai haittaa, hän voi tehdä vinkkaajasta rikosilmoituksen ja vaatia rangaistusta ja haitasta korvauksia, jolloin poliisi tutkii asian ja selvittää vinkkaajan henkilöllisyyden ip-osoitteen perusteella.
Tuossa prosessissahan vinkkaajan henkilöllisyys tulee myös vinkatun tietoon...
Että jäitä hattuun, "vinkkailijat"!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857495- 965424
- 2614669
- 444545
- 623287
- 502718
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222378- 492343
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292342- 412204