vaan EU:n myötä Merkkelin keskusta-oikeiston juoksupoika.
Vasurit hyväksyvät - ikävä kyllä - tämänkin meiningin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14955065/uusi-ennatys-redin-tyomaalla-82-eri-kansallisuutt
Vasuripoliitikot kyllä ahnaasti käyttävät retoriikkaa, joka hämää mutta viimekädessä he ajavat kokoomuksen ja saksan Merkkelin politiikkaa - ja omaa etuaan - eikä heillä tottavie ole Sinun etusi mielessään !!!
"Demari"-koirasta nyt puhumattakaan !!!
http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=1808977
Vasemmistoliitto ei ole enää aito vasemmistopuolue
5
455
Vastaukset
- Läpinäky.vää
No nähtiinhän tuo kataisen hallituksen aikana. Vasurit lähti ilmeisesti yhdessä kokoomuksen kanssa peittelemään maahanmuuttorynnäkköä minkä tiesivät koittavan ja juuri niinhän siinä kävikin. Hallituskelkasta hypättiin vekka just vaalien alla taktisesti toiveena tietysti päästä uudelleen miniterin palkoille.
- sopii.vaseliitille
Luulisi palstan porrrvarien riemuitsevan asiasta mutta ei. Ainakaan hiljaisuudesta päätellen.
Mutta porrrvari on hiljaa ja erittäin tyytyväinen eikä halua laulaa ääneen sitä tosiasiaa, että oikeistolainen EU asettaa raamit vasurillekin. Nk. "perälautamalli" on tuttu vasemmistoliittolaisille. Politiikassa se tarkoittaa euroopan keskusta-oikeistolaisten keskustareunaa. Sen vasemmalle puolelle ei astuta.
Hyväksyessään suomen EU-jäsenyyden, vasemmistoliitto hyväksyy oikeistolaisuuden. Siksi..
Ja juuri siksi kikykusetus ja tukien leikkaukset saavat vain uutta puhtia.
Ja vas teatteri uutta puhtia. Mukavalla palkalla ilman muuta, ja EU tarjoa tarvittaessa suojatyöpaikkoja. Olikos se Halla-ahokin sellainen ... - haisee.pahalle
Täytyy muistaa, että kun "hallituskelkasta" hypättiin, niin se ei tapahtunut Arhinmäen tai taksitytön toiveesta. Päin vastoin, nämä olisivat halunneet jatkaa porvarihallituksessa (hyvällä palkalla) kuten duunarin kavaltaja "demarikin".
Ja "demarithan" istuivat loppuun asti, oikeistohallituksessa. Ihahahalainen ja Rinne jakoivat rivi-demareille irtisanomislappuja, vaikka se "demari"-koira Jungner oli laulanut aivan toista sielä oikeisto-ylessä. Sitää "huuuuutavaa työvoimapula" -kusetusta.
Molemmat vasuritahot kyllä tiesivät - ja nyt tekin rivarit - mistä tässä kusetuksessa oli kyse ja siksi istuivat katiaisen kanssa porrvarimenoa nuolemassa
- uusi.viitekehys
vasurit kuuluvat eu-kusettajien rinkiin kokoomuksen, kepun ja "demarin" tapaan !
- VanhaJaKokenutKaveri
keneen.luottaa on hyvä kysymys! Ei ainakaan SKP/SKDL perillisiin vasureihin sillä he eivät luo jaettavaa vaan haluavat vain jakaa muiden luomaa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.778001Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896053Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134710Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1212452Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51329Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71324Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431154Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko521143