Uutiset tälle aamulle oli niin hienoja, että on mukava lähteä aamuruuhkaan.
Junttipuolue on menossa kohden sitä tasoa, mikä sille kuuluu.
https://yle.fi/uutiset/3-10136813
Väki muuttaessaan kaupunkeihin, heittää landelaisuuden nurkkaan ja kepu yhdessä Sipilän röyhkeyden kanssa menettää kannatusta,
Oikein mukavaa päivää vaan kaikille.
Junttipuolue on menossa kohden sitä tasoa, mikä sille kuuluu.
https://yle.fi/uutiset/3-10136813
Väki muuttaessaan kaupunkeihin, heittää landelaisuuden nurkkaan ja kepu yhdessä Sipilän röyhkeyden kanssa menettää kannatusta,
Oikein mukavaa päivää vaan kaikille.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mutta turhoo se on muaseutuu syyllistöö tahi keppuu
jos joku ei onnistu niin sehän on jären puutetta ja siihe ei ihmispolo maha mittää
mutta mainontoo hajasijottamiselle tuo meijän muaseutukaapuntien immeiset
ja jos et ruuhka suomessa viihy tule muaseutukaapuntien ja muaseuvun sylliin
meillä on hyvvii harrastuksii
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201803282200845232_u0.shtml
kyllä mie uskon jotta kepu on semmonen kymmenen rosentin puoluve
Lestakepulismi jyrää keskustan kannatuksen, saattaa olla jopa Jumalan tahto, että näin käy.
Toivotaan ja rukoillaan kaikki yhdessä, että vakuutuskuorilla veronmaksua välttelevä Lestakyrpä pysyy mahdollisimman pitkään verienseisauttelulesta-agendoineen keskustan puheenjohtajana...
Erityisesti siellä Helsingissä kannattaa rukoilla:
Taivaallinen Isämme, katso armossasi kansamme puoleen. Sinä olet luonut sen ja rakastat sitä. Sinä näet, että se on mitä suurimmassa vaarassa. Siksi rukoilemme sinua Herra, auta meitä hädässämme äläkä anna meidän hukkua.
Lahjoita kääntymys synnin ja laittomuuden teiltä, jotka johtavat kansamme tuhoon. Herra, armahda meitä.
Herra Jeesus Kristus, ilman sinua olemme voimattomia hävittäviä voimia vastaan, jotka tulvivat kansamme yli ja myrkyttävät sen. Siksi me kerskaamme Sinun voitostasi pahuuden henkivaltoja vastaan, joiden vaikutukset ovat joka päivä sanoin ja kuvin julkisuudessa nähtävissä.
Herra, Sinä olet Golgatan ristillä voittanut pimeyden vallat. Niiden täytyy väistyä myös tänään, koska ylistämme Sinun nimeäsi niiden ylitse. Tähän me uskomme, sillä Sinä voit myös meidän aikanamme varjella ihmiset saatanalliselta eksytykseltä. Herra armahda meitä.
Auta meitä Pyhän Henkesi kautta ryhtymään omassa elämässämme taisteluun syntiä vastaan ja olemaan kestäviä loppuun asti. Tee meidät kansamme keskellä merkiksi Sinun vapauttavasta armostasi.
Täytä meidät niin Sinun rakkaudellasi, että tulemme kuuliaisiksi Sinun käskyillesi. Rakkautesi olkoon meissä se voima, joka voittaa pimeyden vallat kansassamme.
Herra Jeesus Kristus, kaiken voimme sinun kauttasi. Siihen me uskomme.
Armahda meitä.
Synnin pesä Tsadi on, nykyajan Sodoma ja Gomorra.
Onhan se ilahduttavaa kun "SexCornAU" ja "Deus-Vutkin" ovat hylkäämässä synnin polut ja yhtyvät rukouksen ja uskon tielle.
Niin ja maaseudun rauhassa eletään irti synnistä ja rakennetaan yhteishenkeä.
Mitä nyt jossakin ukki nai poikansa tyttären, setä parittelee lähimmäisen kanssa, suljettu uskonyhteisö käyttää ihmisiä väärin, siellä täällä tehdään sitä ja tätä. pitääkö luvetella yksitellen junttien syntilista ?
Maaseudun pienissä kyläyhteisöissä on sisäsittoisuus suuri ja se ei ole teidän yksilön vika, vaan yhteisön. Liian pienet piirit ja suljettu tyhmyys.
Ihmisä pitäisi ravistella maaseudulla katsomaan elämää muuallakin.
Mutta kepulaisuus on jarru.
Ja sitte muistakaa se, että Stadin väki on valtaosin lähtenyt maaseudulta ja monellla on käytännönkokemusta maaseudusta.
Tuossa rukosuksessa oli hyvä ajatus.
Mutta ensiksi meidän tulisi palauttaa kansankirkot kuuliaiseksi Jumalan Pyhälle Sanalle ja tuoda evankeliumin, niinkuin se on meille ilmoitettu.
Suomen kansankirkossa asuu saatananhenki.
Elä rukoile tuomiten niinku bublikaani vaan rukoile kuten raamattu opettaa.
eipä taija rukkous kepun kannatusta nostoo
Niin ystäväni, sinä armoitettu kirjallinen nero.
Hienoja ovat nämä sinun Tsadi asiantuntijalausunnot:
Olisinkin kysynyt, että mietn paljon siellä Afriikassa ja Tsadissa on esim. rossilaisia, valtiopetoksesta epäiltyjä, nuorissätiöläisiä, niitä jotka käyttävät polittista asemaa omien yritysten,sukulaisten yritysten ja sisäpiirinsa etujen puolustamiseen. Paljonko siellä Tsadissa on lestoja, sulkeutuneita kepulaisia jne.
Sinä voisit tuoda sieltä Afrika Tsadista meille vajavaisille tietoa, taitoa.
Hienoa että saamme nauttia sinun älyllisestä osaamisesta.
Voisitko myös kertoa, että miksi kepu menetää kannatusta ?