Huomio kaikki YRITTÄJÄT

NytOnTarjolla

"ilmaista rahaa". Voitte lähettää KAIKILLE kotitalouksille PERUSMAKSUN tarjoamistanne tai tarjoamattomista palveluistanne. Perusmaksun voivat lähettää esim.Potkukelkan nopeudenrajoittimen säätäjät, microaaltouunien virittäjät, säilykepurkkitarkastajat, kenkien kulutuspintojen mittaajat tms. tuotteitten ja palvelutten tarjoajat. Ennakkotapauskin onnistuneesta laskun lähettäjästä löytyy eräästä alueellamme toimivasta JÄTEALAN yrityksestä joka näitä "perusmaksuja" kotitalouksille lähettelee. Muistakaa kuitenkin laittaa mukaan myös joku valtioneuvoston asetuksista tilanteeseen sopiva paragraaffi tai kunnallispoliitikon suostumus, jolla voitte vahvistaa maksunne oikeututuksen. Hyvää rahankeräys vuotta ! tv. Jätteitä tuottamaton.

3

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmaiseksikko

      Ymmärsinkö oikein, että joudutte maksamaan luopuessanne kotitaloutenne ylijäämästä ? Ns.jäte, eli kierrätettävä materiaalihan on nykyisin pörssissä noterattavaa rahanarvoista tavaraa joten sen tuotosta kuuluu siivu myöskin tuottajille. Mikäli Perusmaksu lähetetään kaikille, kyseessä on silloin yksityiselle yritykselle annettu VEROTUSOIKEUS eikä laki taitane sellaista tuntea. Kiinreistäveron tulee kattaa tällaiset jätehuollon kustannukset.

      • Eliitin.rikosten.uhri

        Näinhän se paperilla on, mutta venäläistä sananlaskua lainaten: Paperi on paperi mutta käytäntö käytäntö.
        Minultakin ulosmitattiin pari tuhatta euroa siitä, etten jätettä tuottanut. Kaikki perusmaksut olin kyllä maksanut niinkuin kuuluukin, mutta ei se riittänyt. Porvoon Polliisi Leif Malmberg ei edes tutkinut rikosilmoitusta, jonka asiasta tein. Kun rikoksen tekee eliitin jäsen tai eliitin kaveri, on kaikki näille nilviäisille sallittua. Ja jos vastaan sanot, saat itse vielä maksaa lisää näille nilviäisille.
        Näin on pahaksi päästetty tilanne täällä Suomaassa.


    • vituttaakomaksajaa

      Kaikki Suomessa perseestä.
      Suomussalmella tempasi sivutoiminen poronhoitaja lähes 380 tuhatta euroa petovahinkokorvauksia v 2016 poikansa ja vävynsä kanssa, kuka vielä väittää, että tämä porohomma ei kannata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1994
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe