Täällä on taas näköjään ihan koko pääsiäisen ajan pyöritetty siellä kuuluisassa kuoriämpärissä todella lujaa tuota tämän palstan suurinta ja pahinta trollia ja palstahäirikköä, eli nimimerkki extyäkkäriä ja paria muutakin hänen säälittävää perseennuolijaansa ja hännystelijää.
Ja todella mukavaksi tämän asian tekee nyt se tosiasia, ettei nämä kyseiset mainitsemani palstahäiriköt näytä koskaan edes oppivan yhtään mitään.
Joten pyöritys nyt sitten vaan jatkukoon siellä kuoriämpärissä.:-))
Mukavaa luettavaa
61
974
Vastaukset
Oppimisen tarvetta on sinun puolellasi huomattavasti enemmän kuin täällä suomalaisten ihmisten joukossa. komuloinen kun ei ole 100 vuoteen oppinut kuin kerjäämään muiden ansioita jotka hän sitten tuhlaa päättömyyksiin.
Tuo pätee niin yksilöihin kuin heidän yhteiskuntiinsakin. Jos olet eri mieltä niin kerro meille hyvivoivasta, vauraasta ja kilpailukykyisestä kommunistisesta yhteiskunnasta joka edelleen ehkä parinkin vuosikymmenen jälkeen vain kohentaa talouden asemaansa ja on ainakin porvarillisen Suomen yläpuolella niin hyvinvoinnissa kuin taloudenkin kehityksessä!
Jos tuohon et kykene olet itse sen kuoriämpärin alimmainen! Olet tyypillinen komuloinen joka elää vain unelmissa mutta tämä päivä on pelkkää kärsimystä.Taisivat mennä no_voi_voi vastaajan mämmit väärään kurkkuun kin ei saanut sen vertaa järkevää aikaan jotta ylläpito olisi sen kestänyt. Voi teitä raukkoja komuloisia kun ette muuhun pysty kuin loisintaan!
Yritäpä uudelleen josko valo syttyisi vintille!
- maksaa_paljon
Porvarihäirikkö älähti heti. Ei kestä v-tuilua.
Katselee ylöspäin, josko Jesu tulisi apuun.Kuka meistä on häirikkö? Minä kirjoitan asiaa mutta teiltä tulee puuta heinää! Vai onko tuo humpuuki komuloisten ainoa keino puolustaa uskoaan kun arki ei oikein suosi?
Esitin tuossa kommentissa myös kyselyn siitä mikä on totuus kommunismin aikaansaannoksista mutta siihenkään ette kyenneet vastaamaan. Olette siis tyhjää tai tappiota myymässä koska 100 vuoteen ei ole yhtäkään positiivista esimerkkiä löytynyt!
Korjatkaa nyt tilanne ja kertokaa missä se komuparatiisi piilee muualla kuin haaveunissanne?- helppo_vastata
Extyökkäri kirjoitti:
Kuka meistä on häirikkö? Minä kirjoitan asiaa mutta teiltä tulee puuta heinää! Vai onko tuo humpuuki komuloisten ainoa keino puolustaa uskoaan kun arki ei oikein suosi?
Esitin tuossa kommentissa myös kyselyn siitä mikä on totuus kommunismin aikaansaannoksista mutta siihenkään ette kyenneet vastaamaan. Olette siis tyhjää tai tappiota myymässä koska 100 vuoteen ei ole yhtäkään positiivista esimerkkiä löytynyt!
Korjatkaa nyt tilanne ja kertokaa missä se komuparatiisi piilee muualla kuin haaveunissanne?Sinä se nimimerkki extyäkkäri olet nyt vain se tämän palstan suurin häirikkö joka vain trollas täällä ihan jatkuvasti.
helppo_vastata kirjoitti:
Sinä se nimimerkki extyäkkäri olet nyt vain se tämän palstan suurin häirikkö joka vain trollas täällä ihan jatkuvasti.
Kun trollaaminen on väärän tiedon välittämistä uskottavuuden asussa niin kun kerran syytät niin oletan sinun kykenevän asian myös todistamaan!
Vai kuulutko samaan jaskakasaan noiden muiden kanssa joilta lipsuu vain valheita eikä heidän kykynsä riitä faktojen tuomiseen esiin. Miten on sinun kanssasi?
Mitä siis olen trollannut? Mitä olen esittänyt totena vaikka se ei olekaan pitänyt paikkaansa?helppo_vastata kirjoitti:
Sinä se nimimerkki extyäkkäri olet nyt vain se tämän palstan suurin häirikkö joka vain trollas täällä ihan jatkuvasti.
Et myöskään pystynyt vastaamaan kommentissa olleeseen tiedusteluun kommunismin saavutuksista. Vai ovatko ne sinullekin pelkkää ruumiskasaa ja kurjuutta? Jos ovat niin miksi sitten olet tuota sanomaa levittämässä?
- pieni_huomio
Extyökkäri kirjoitti:
Kun trollaaminen on väärän tiedon välittämistä uskottavuuden asussa niin kun kerran syytät niin oletan sinun kykenevän asian myös todistamaan!
Vai kuulutko samaan jaskakasaan noiden muiden kanssa joilta lipsuu vain valheita eikä heidän kykynsä riitä faktojen tuomiseen esiin. Miten on sinun kanssasi?
Mitä siis olen trollannut? Mitä olen esittänyt totena vaikka se ei olekaan pitänyt paikkaansa?Palstan trollin narsismin saastuttama nuppi ei näköjään lainkaan kestä häneen itseensä kohdistettua arvostelua.
pieni_huomio kirjoitti:
Palstan trollin narsismin saastuttama nuppi ei näköjään lainkaan kestä häneen itseensä kohdistettua arvostelua.
Arvostelu ei koskaan ole pahasta mutta pitää ilmoittaa faktat johon ne perustuvat, mieluummin yksilöiden. Niitähän täällä ei kukaan pysty kertomaan joten tuo narsistisuus saattaakin piileskellä juuri sinun ja kavereidesi pöksyissä!
Keskustelussa on tuossa aiemmin esitetty montakin asiaa kuten mitä kommunismin positiivisia saavutuksia löytyy muuta sinäkään et kyennyt niitä julki tuomaan. Oletko siis samaa puskahuutaja porukkaa vai onko sinussa miestä/henkilöä vastailemaan noihin jo aiemmin tässä keskustelussa esittämiini kysymyksiin vai myönnätkö olevasi samanlainen pököpää kuin nuo muutkin joilta ei löydy kykyä ajatella?- pieni_huomio
Extyökkäri kirjoitti:
Arvostelu ei koskaan ole pahasta mutta pitää ilmoittaa faktat johon ne perustuvat, mieluummin yksilöiden. Niitähän täällä ei kukaan pysty kertomaan joten tuo narsistisuus saattaakin piileskellä juuri sinun ja kavereidesi pöksyissä!
Keskustelussa on tuossa aiemmin esitetty montakin asiaa kuten mitä kommunismin positiivisia saavutuksia löytyy muuta sinäkään et kyennyt niitä julki tuomaan. Oletko siis samaa puskahuutaja porukkaa vai onko sinussa miestä/henkilöä vastailemaan noihin jo aiemmin tässä keskustelussa esittämiini kysymyksiin vai myönnätkö olevasi samanlainen pököpää kuin nuo muutkin joilta ei löydy kykyä ajatella?Narsismisi on nyt todella vakava mielisairaus.
pieni_huomio kirjoitti:
Narsismisi on nyt todella vakava mielisairaus.
Mene sitten hoidattamaan narsissisi!
- oma_lääkärisi
Extyökkäri kirjoitti:
Mene sitten hoidattamaan narsissisi!
Tiedoksesi vain että narsistiset ihmisethän, kuten esimerkiksi nyt sinä nimimerkki extyäkkäri, eiväy koskaan itse ilman ulkopuolisen asinatuntijan apua koskaan huomaa olevansa narsisteja.
Joten kyllä se sinä olet nyt kiireellisen hoidon tarpeessa ettei tuo mielenterveytesi romahda vallan kokonaan. oma_lääkärisi kirjoitti:
Tiedoksesi vain että narsistiset ihmisethän, kuten esimerkiksi nyt sinä nimimerkki extyäkkäri, eiväy koskaan itse ilman ulkopuolisen asinatuntijan apua koskaan huomaa olevansa narsisteja.
Joten kyllä se sinä olet nyt kiireellisen hoidon tarpeessa ettei tuo mielenterveytesi romahda vallan kokonaan.Kato vaan peiliis!
- mitä_vingut
Extyökkäri kirjoitti:
Kato vaan peiliis!
Aika heikossa hapessa sinä tunnut jo olevan.
Narsismihan on siitä ikävä tauti että se raunioittaa ihmisen ajatuksenjuoksun vallan kokonaan. Kuten sinä varmaan olet tämän tosiasian jo itse huomannutkin. mitä_vingut kirjoitti:
Aika heikossa hapessa sinä tunnut jo olevan.
Narsismihan on siitä ikävä tauti että se raunioittaa ihmisen ajatuksenjuoksun vallan kokonaan. Kuten sinä varmaan olet tämän tosiasian jo itse huomannutkin.Näyttää nykyisin olevan komuloismuotia pyrkiä heijastamaan omat ongelmansa muihin jos joku edes hieman esittää ajatuksia joihin tyeidänkin olisi syytä tutustua.
Et kuitenkaan mihinkään asialliseen edes omilta narsissiajatteluiltasi yltänyt, et edes kertomaan niistä hyvinvoivista kommunistisista yhteiskunnista joita valtioiksi kutsutaan. Et myöskään vastannut aiemmin esittämääni kyselyyn siitä miksi jatkaa komuprofeettana kun kerran se ei ole muuta saanut aikaan kuin kurjuutta ja ruumiskasoja!
Eikö komuloinen narsissiensa välistä hapua katsella oikeaa maailmaa? Onko se liian julma kun kommunismi on jo lattian raossa ja minä hetkenä hyvänsä luiskahtaa sinne kellariin rottien ruuaksi. Vaikka meillä si juurikaan rottia ole niin kun katselee vanhoja kuvia entisistä komumaista niin niistä varmasti löytyy ainakin talojen kunnosta päätellen.
Jospa nyt narsissiesi lomasta alentuisit vastaamaan selviin ja ihan järkeviin kysymyksiin!- Narkissosko
pieni_huomio kirjoitti:
Palstan trollin narsismin saastuttama nuppi ei näköjään lainkaan kestä häneen itseensä kohdistettua arvostelua.
"Palstan trollin narsismin saastuttama nuppi ei näköjään ..."
Vihjeeksi: älä käytä vierasperäisiä sanoja, kuten "narsismi" etc. , kun selvästikään et tiedä/ymmärrä, mitä ne tarkoittavat
- tuubaa
Kyllä Extyökkäri on tahallinen häirikkö.
"Arvostelu ei koskaan ole pahasta mutta pitää ilmoittaa faktat johon ne perustuvat, mieluummin yksilöiden. Niitähän täällä ei kukaan pysty kertomaan joten tuo narsistisuus saattaakin piileskellä juuri sinun ja kavereidesi pöksyissä!"
Hän ja hänen hengenheimolaisensa eivät koskaan esitä mitään todellisia faktoja mistään. Heillä on arkisesti sanottuna naama veressä. Täällä on mm. Suomi 100 teemaan tuotu suuri joukko asioita ja jotka perustuvat tutkimuksiin. Näistäkin asioista esitetään ohi aiheen mitä kummallisempia tarinoita. Extyökkärin juokkiolle faktat ovat tuntematon käsite.- Hallaahon.äänestäjä44
Onko siellä määritelty
hörhö-Partacuksen
materia ja työnarvo
jotka säilyvät ja liikkuvat kuin puuropata pahvilaatikossa jne.
Oletko yhtään lukenut Tiedontajan SKP:n ja Partacuksen hörhöjuttuja
SITTEN ON TIETENKIN OLEMASSA HISTORIANTUTKIMUSTA MUTTA JOS SIIHEN PUUTTUU JOKU SKP-LÄINEN
JA LIITTÄÄ MARX ENGELS LENIN STALIN MAO CASTRO
-juttuja
niin niitähän on korjattava
Historiallinen debatti asiallisten henkilöiden kanssa on aivan eri asia kuin Moskovan lakeijoiden Mitä ovat minun hengenheimolaiseni? Miksi et kerro kenen mielöipiteiden vuoksi et vastaa minun esittämiini kysymyksiin? Vai oliko tuo vain tekosyy? Etkö todella elä tässä ajassa vaan pyrit jonnekin 1800 luvun Marx syliin?
Jos kysyn ehkä asiallisimmat kysymykset tällä palstalla niin miten se tekee minusta häirikön? Voisitko/kykenetkö selvittämään? Vai onko häitintää jos kysyy perusteita sinun väittämiisi?- helppo_vastata
Extyökkäri kirjoitti:
Mitä ovat minun hengenheimolaiseni? Miksi et kerro kenen mielöipiteiden vuoksi et vastaa minun esittämiini kysymyksiin? Vai oliko tuo vain tekosyy? Etkö todella elä tässä ajassa vaan pyrit jonnekin 1800 luvun Marx syliin?
Jos kysyn ehkä asiallisimmat kysymykset tällä palstalla niin miten se tekee minusta häirikön? Voisitko/kykenetkö selvittämään? Vai onko häitintää jos kysyy perusteita sinun väittämiisi?Mitä ovat minun hengenheimolaiseni?
Lahtareita, natseja ja fasisteja tietenkin. helppo_vastata kirjoitti:
Mitä ovat minun hengenheimolaiseni?
Lahtareita, natseja ja fasisteja tietenkin.Mielikuvitushenkilösi ovat sinun hengenheimolaisiasi, saat pitää, minä en tarvitse!
- sulle_nauretaan
Extyökkäri kirjoitti:
Mielikuvitushenkilösi ovat sinun hengenheimolaisiasi, saat pitää, minä en tarvitse!
Vai ovat nyt lahtarit, natsit ja fasistit sinun mielestäsi nyt vain pelkkiä mielikuvitushenkilöitä.
Nythän sinulle nauraa taas ihan kaikki.:-)) - Hallaahon.äänestäjä44
Osa Leninin työtovereista tai ystävistä liittyi Mussolinin fasisteihin
huomattuaan kommunistien julmuudet
Mussolini on aluperin sosialisti ja Mussolini on radikaalin perheen poika, kaikki hänen etunimensä ovat vapaustaistelijoista ja sosialisteista, Benito ei ole italialainen nimi
Mussolini perusti sosialidemokraattistyyppisen korporaatiofasismin ja ajoi 8 tuntista työpäivää sairasvakuutusta jne. ja sai vallan
Kommunistiset partisaanit hirttivät Mussolinin ja hänen epäpoliittisen vaimonsa /tyttöystävänsä ja fasisteihin siirtyneet kommunistit
eivätkä saaneet rangaistusta murhista
Hirtettäess Musslonin kommunistitoverien viimeinen huuto oli
Eläköön Mussloni eläköön sosialismi sulle_nauretaan kirjoitti:
Vai ovat nyt lahtarit, natsit ja fasistit sinun mielestäsi nyt vain pelkkiä mielikuvitushenkilöitä.
Nythän sinulle nauraa taas ihan kaikki.:-))Minulle ne ovat sinun mielikuvituksesi tuotteita jos et tarkoita punalahtareita jotka aikoivat syöstä meidät kaikki komuhelvettiin!
- mee_hoitoon
Extyökkäri kirjoitti:
Minulle ne ovat sinun mielikuvituksesi tuotteita jos et tarkoita punalahtareita jotka aikoivat syöstä meidät kaikki komuhelvettiin!
Todellakin nyt aika sairas näyttää nyt tuo mielikuvituksesi vain olevan.
mee_hoitoon kirjoitti:
Todellakin nyt aika sairas näyttää nyt tuo mielikuvituksesi vain olevan.
Kysehän ei ole minun mielikuvituksestani vaan puskahuutaja "sulle_nauretaan" on noiden mielikuvituksellisten ajatusten hautomo. Haukut siis väärää puuta kuten komuloiset yleensä!
- mitä_ihmettä_sekoilet
Extyökkäri kirjoitti:
Kysehän ei ole minun mielikuvituksestani vaan puskahuutaja "sulle_nauretaan" on noiden mielikuvituksellisten ajatusten hautomo. Haukut siis väärää puuta kuten komuloiset yleensä!
Kyllähan nyt täysin todistettavasti sinä itse juuri kirjoitit tuossa hiukan ylempänä että lahtarit, natsit ja fasistit ovat sinun mielestäsi muka jonkinlaisia mielikuvitushenkilöitä.
Joten miksi ihmeessä sinä nyt taas kerran aloit vain hätäpäissäsi valehtelemaan? mitä_ihmettä_sekoilet kirjoitti:
Kyllähan nyt täysin todistettavasti sinä itse juuri kirjoitit tuossa hiukan ylempänä että lahtarit, natsit ja fasistit ovat sinun mielestäsi muka jonkinlaisia mielikuvitushenkilöitä.
Joten miksi ihmeessä sinä nyt taas kerran aloit vain hätäpäissäsi valehtelemaan?Ne olivat jonkun mielikuvitushenkilöitä eivät minun! Minä en moisista haaveile kuten komuloiset. Teille ne ovat tärkeitä vaikka ne vain olisivat mielikuvituksessanne sillä te katsotte siitä saavanne oikeutusta olemassa oloonne. SEkin on virhe arvio koska olette samaa paskaporukkaa noiden natsienne kanssa eli unohdit luettelosta kommunistit ja punafasistit!
Mikään noista ei ole tätä päivää kuin mielikuvituksessa, jos joku yksilö löytyy ei hänellä ole vaikutusnahdollisuuksia kuten ei komuloisillakaan. Yhtä tyhjän kanssa siis!
Kannattaisi mieluummin siirtyä tämän päivän asioihin ja kun lienet komuaatteen kauppamiehiä niin siihen olisi saatava huomattavia parannuksia aikaan jos haluatte saada kansan hyväksyntää aatteellenne. Se vaan ei näytä kiinnostavan vaan marssitte joukolla alas jyrkänteeltä ilman suunnan muuttamista!
Vapaassa yhteiskunnassahan saa olla pöljäkin joten olkaa hyvät vaan!- olet_outo_hyypiö
Extyökkäri kirjoitti:
Ne olivat jonkun mielikuvitushenkilöitä eivät minun! Minä en moisista haaveile kuten komuloiset. Teille ne ovat tärkeitä vaikka ne vain olisivat mielikuvituksessanne sillä te katsotte siitä saavanne oikeutusta olemassa oloonne. SEkin on virhe arvio koska olette samaa paskaporukkaa noiden natsienne kanssa eli unohdit luettelosta kommunistit ja punafasistit!
Mikään noista ei ole tätä päivää kuin mielikuvituksessa, jos joku yksilö löytyy ei hänellä ole vaikutusnahdollisuuksia kuten ei komuloisillakaan. Yhtä tyhjän kanssa siis!
Kannattaisi mieluummin siirtyä tämän päivän asioihin ja kun lienet komuaatteen kauppamiehiä niin siihen olisi saatava huomattavia parannuksia aikaan jos haluatte saada kansan hyväksyntää aatteellenne. Se vaan ei näytä kiinnostavan vaan marssitte joukolla alas jyrkänteeltä ilman suunnan muuttamista!
Vapaassa yhteiskunnassahan saa olla pöljäkin joten olkaa hyvät vaan!"koska olette samaa paskaporukkaa"
Koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi vaikkapa jokin pikimusta afrikkalainen maahanmuuttaja tai vaikkapa venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen? olet_outo_hyypiö kirjoitti:
"koska olette samaa paskaporukkaa"
Koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi vaikkapa jokin pikimusta afrikkalainen maahanmuuttaja tai vaikkapa venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen?Entisiä neekereitä nykyisiä mustia afrikkalaisia vastaan minulla ei koskaan ole ollut mitään sanomista. Käytin yhden omistamaa autopesulaakin joku vuosisitten kunnes hän muutti kauas pohjoiseen.
Minä en Venäjän tapauksessa hyväksy kaksoiskansalaisuutta, jos haluaa olla suomalainen on Venäjän passilla pyyhittävä peränsä! Se on Putlerin ansiota!- aivanaivan
Extyökkäri kirjoitti:
Entisiä neekereitä nykyisiä mustia afrikkalaisia vastaan minulla ei koskaan ole ollut mitään sanomista. Käytin yhden omistamaa autopesulaakin joku vuosisitten kunnes hän muutti kauas pohjoiseen.
Minä en Venäjän tapauksessa hyväksy kaksoiskansalaisuutta, jos haluaa olla suomalainen on Venäjän passilla pyyhittävä peränsä! Se on Putlerin ansiota!"Minä en Venäjän tapauksessa hyväksy kaksoiskansalaisuutta, jos haluaa olla suomalainen on Venäjän passilla pyyhittävä peränsä!"
Eli koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi jokin venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen? aivanaivan kirjoitti:
"Minä en Venäjän tapauksessa hyväksy kaksoiskansalaisuutta, jos haluaa olla suomalainen on Venäjän passilla pyyhittävä peränsä!"
Eli koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi jokin venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen?Jos et ymmärrä niin en voi auttaa. Te komuloiset olette joukko jota saa hävetä koska ette näe tätä maailmaa reaalisena vaan pravdan kautta soviteltuna!
- aivanaivan
Extyökkäri kirjoitti:
Jos et ymmärrä niin en voi auttaa. Te komuloiset olette joukko jota saa hävetä koska ette näe tätä maailmaa reaalisena vaan pravdan kautta soviteltuna!
Ymmärrän nyt todella hyvin sen faktan ja tosiasian, ettet sinä nimimerkki extyäkkäri nyt koskaan itse omaa tyhmyyttäsi pysty auttamaan yhtään mitään tai ketään.
Mutta koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi jokin venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen? aivanaivan kirjoitti:
Ymmärrän nyt todella hyvin sen faktan ja tosiasian, ettet sinä nimimerkki extyäkkäri nyt koskaan itse omaa tyhmyyttäsi pysty auttamaan yhtään mitään tai ketään.
Mutta koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi jokin venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen?Kuten jo kirjoitin:
"Minä en Venäjän tapauksessa hyväksy kaksoiskansalaisuutta, jos haluaa olla suomalainen on Venäjän passilla pyyhittävä peränsä! Se on Putlerin ansiota!"
Pitää olla luotettava eikä venäläinen voi kaikissa tapauksissa olla Putlerin politiikasta johtuen. Jos tollo sitä et ymmärrä niin en voi auttaa vaan sinun pitää mennä lataamoon kokeilemaan josko auttaisi!- aivanaivan
Extyökkäri kirjoitti:
Kuten jo kirjoitin:
"Minä en Venäjän tapauksessa hyväksy kaksoiskansalaisuutta, jos haluaa olla suomalainen on Venäjän passilla pyyhittävä peränsä! Se on Putlerin ansiota!"
Pitää olla luotettava eikä venäläinen voi kaikissa tapauksissa olla Putlerin politiikasta johtuen. Jos tollo sitä et ymmärrä niin en voi auttaa vaan sinun pitää mennä lataamoon kokeilemaan josko auttaisi!Vai lataamoon jo sinun mielesi tekevi. No oma on asiasi. Mutta tuskin enää mikään lataamo sinua nimimerkki extyäkkäri pystyy enää mitenkään auttaa. Olet niin santotusti jo kaikkien "lanttuexperttienkin" mielestä täysin toivoton tapaus. Itse suosittelisin sinulle nyt välitöntä lobotomiaa ja sen jälkeen kramatoriota.
Mutta koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi jokin venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen? aivanaivan kirjoitti:
Vai lataamoon jo sinun mielesi tekevi. No oma on asiasi. Mutta tuskin enää mikään lataamo sinua nimimerkki extyäkkäri pystyy enää mitenkään auttaa. Olet niin santotusti jo kaikkien "lanttuexperttienkin" mielestä täysin toivoton tapaus. Itse suosittelisin sinulle nyt välitöntä lobotomiaa ja sen jälkeen kramatoriota.
Mutta koetko tai pikemminkin tunnetko sinä arvoisa nimimerkki extyäkkäri itse nyt olevasi ihmisarvoltasi muka jotenkin ylempänä tai parempi ihminen, kuin esimerkiksi jokin venäläinen Suomen passin omistava ns. kaksoiskansalainen?Opettele ymmärtämään lukemaasi!
Tuohon kysymykseesi löytyy vastaus siitä ensimmäisestä jonka asiasta kirjoitin ja kopioin sen sinulle uudelleen. Nyt sitten menet sinne lataamoon josko saisivat sen nuppisi hieman vauhtiin!
Turhaa kysellä itsestään selvyyksiä. Täällä ei kaivata venäläistä joka on edelleen virallisesti Putlerin lieassa!- aivan_aivan
Extyökkäri kirjoitti:
Opettele ymmärtämään lukemaasi!
Tuohon kysymykseesi löytyy vastaus siitä ensimmäisestä jonka asiasta kirjoitin ja kopioin sen sinulle uudelleen. Nyt sitten menet sinne lataamoon josko saisivat sen nuppisi hieman vauhtiin!
Turhaa kysellä itsestään selvyyksiä. Täällä ei kaivata venäläistä joka on edelleen virallisesti Putlerin lieassa!Eli pelkästään nyt vain sinun omasta sairaalloisen narsisistisesta mielestäsi sinä itse nimimerkki extyäkkäri muka olet nyt ihmisarvoltasi jotenkin ylempänä ja parempi ihminen kun esimerkiksi nämä venäläiset ihmiset joilla on myös Suomen kansalaisuus olemassa.
Jos noin on asia, niin ei sitten voi muuta kuin sääliä ja halveksia sinu nyt todella kovasti ja paljon. aivan_aivan kirjoitti:
Eli pelkästään nyt vain sinun omasta sairaalloisen narsisistisesta mielestäsi sinä itse nimimerkki extyäkkäri muka olet nyt ihmisarvoltasi jotenkin ylempänä ja parempi ihminen kun esimerkiksi nämä venäläiset ihmiset joilla on myös Suomen kansalaisuus olemassa.
Jos noin on asia, niin ei sitten voi muuta kuin sääliä ja halveksia sinu nyt todella kovasti ja paljon.Narsissit ovat kevään kaunistuksia, mukavaa kun pidät niistä!
Koska Venäjän politiikka on mitä on niin venäläiseen ei voi luottaa vaikka hän olisi saanutkin Suomen passin koska se ei Putlerin mielestä poista hänen velvollisuuksinaan venäläisenä. Putlerin mukaan hän on aina ensin venäläinen ja vasta sitten jotain muuta ja kun kyse on Venäjästä joka Putlereineen jatkuvasti öykkäröi ja murhauttaa entisiä kansalaisiaan ulkomailla niin ei häntä haluta vastustaa vaan noista venäläisistä saamme tänne pahemman laatuisen agentti ja tuholaisjoukon.
Jos puhutaan säälittävyydestä niin naiviudessasi olet sitä roppakaupalla!- sinuun_ei_luoteta
Extyökkäri kirjoitti:
Narsissit ovat kevään kaunistuksia, mukavaa kun pidät niistä!
Koska Venäjän politiikka on mitä on niin venäläiseen ei voi luottaa vaikka hän olisi saanutkin Suomen passin koska se ei Putlerin mielestä poista hänen velvollisuuksinaan venäläisenä. Putlerin mukaan hän on aina ensin venäläinen ja vasta sitten jotain muuta ja kun kyse on Venäjästä joka Putlereineen jatkuvasti öykkäröi ja murhauttaa entisiä kansalaisiaan ulkomailla niin ei häntä haluta vastustaa vaan noista venäläisistä saamme tänne pahemman laatuisen agentti ja tuholaisjoukon.
Jos puhutaan säälittävyydestä niin naiviudessasi olet sitä roppakaupalla!Sairas narsistinen mielesi ei näköjään nyt edes lainkaan ymmärrä sanaa narsisti.
Ja todellisuudessahan et sinä nyt kyllä koskaan ole muuta kuin vain ehkä omalta sairaalta mielestäsi jotenkin parempi ihminen kuin esimerkiksi nämä' venäläiset ihmiset jotka asuvat Suomessa.
Ja kyllä minä nyt ainakin, ja moni muukin pidämme noita venäläisiä ihmisiä paljon luotettavimpana ihmisinä kuin esimerkiksi snua onnetonta ja säälittävää rääpälettä ja huru-ukkoa. sinuun_ei_luoteta kirjoitti:
Sairas narsistinen mielesi ei näköjään nyt edes lainkaan ymmärrä sanaa narsisti.
Ja todellisuudessahan et sinä nyt kyllä koskaan ole muuta kuin vain ehkä omalta sairaalta mielestäsi jotenkin parempi ihminen kuin esimerkiksi nämä' venäläiset ihmiset jotka asuvat Suomessa.
Ja kyllä minä nyt ainakin, ja moni muukin pidämme noita venäläisiä ihmisiä paljon luotettavimpana ihmisinä kuin esimerkiksi snua onnetonta ja säälittävää rääpälettä ja huru-ukkoa.Kyse oli luotettavuudesta jos venäläinen on myös suomalainen! Siitä et pysty faktoin edes kiistelemään koska Putler on sitä mieltä jotta venäläinen aina on ensisijaisesti venäläinen!
Sinun narsissisi eivät kiinnosta ennenkuin laitat tänne julki kopion psykiatrian tohtorin papereistasi!
Monikaan oikea suomalainen ei luota venäläiseen eikä näillä näkymin liene aihettakaan kun katsot mitä ovat touhunneet Georgiassa ja Ukrainassa. Vaikka väittivät olevansa vuosikymmeniä ystäviämme niin eivät palauttaneet meiltä varastamiaan/ryöstämiään maa-alueuta eivätkä korvanneet alkamansa sodan aiheuttamia vahinkoja joka olisi kertonut heidän todella haluavan ystäviä.- sulle_nauretaan
Extyökkäri kirjoitti:
Kyse oli luotettavuudesta jos venäläinen on myös suomalainen! Siitä et pysty faktoin edes kiistelemään koska Putler on sitä mieltä jotta venäläinen aina on ensisijaisesti venäläinen!
Sinun narsissisi eivät kiinnosta ennenkuin laitat tänne julki kopion psykiatrian tohtorin papereistasi!
Monikaan oikea suomalainen ei luota venäläiseen eikä näillä näkymin liene aihettakaan kun katsot mitä ovat touhunneet Georgiassa ja Ukrainassa. Vaikka väittivät olevansa vuosikymmeniä ystäviämme niin eivät palauttaneet meiltä varastamiaan/ryöstämiään maa-alueuta eivätkä korvanneet alkamansa sodan aiheuttamia vahinkoja joka olisi kertonut heidän todella haluavan ystäviä.Aika outoa ettet sinä nyt lainkaan pidä meitä suomalaisia ihmisiä mitenkään luotettavina ihmisinä. Sillä eihän se nyt koskaan todella tarkoita sitä, että jos sinä itse et nyt ole koskaan ollut mitenkään luotettava ja rehellinen ihminen ettei me muut suomalaiset sitten olisi luotettavia ja rehellisiä ihmisiä.
Kaltaisesi narsistin kanssa on muuten todella mukava nyt keskustella. Ja kai sinä nyt jo syytät omasta olemassa olostasikin jo jotain venäläisiä.:-)) sulle_nauretaan kirjoitti:
Aika outoa ettet sinä nyt lainkaan pidä meitä suomalaisia ihmisiä mitenkään luotettavina ihmisinä. Sillä eihän se nyt koskaan todella tarkoita sitä, että jos sinä itse et nyt ole koskaan ollut mitenkään luotettava ja rehellinen ihminen ettei me muut suomalaiset sitten olisi luotettavia ja rehellisiä ihmisiä.
Kaltaisesi narsistin kanssa on muuten todella mukava nyt keskustella. Ja kai sinä nyt jo syytät omasta olemassa olostasikin jo jotain venäläisiä.:-))Hah hah haaa narsissillesi!
- katohan_peiliin
Extyökkäri kirjoitti:
Et sitten saa sanottua asiaasi asiallisesti vai oliko asiasi suoraan poistokelpoinen?
Sinä et nyt vain ole koskaan ansainnut mitään asiallista tai järkevää käytöstä yhtään keneltäkään.
katohan_peiliin kirjoitti:
Sinä et nyt vain ole koskaan ansainnut mitään asiallista tai järkevää käytöstä yhtään keneltäkään.
Minun kommenttini jäävät, teiltä suuri osa poistuu! Kumpi osaa kirjoittaa järkevämpää?
- sulle_nauretaan
Extyökkäri kirjoitti:
Minun kommenttini jäävät, teiltä suuri osa poistuu! Kumpi osaa kirjoittaa järkevämpää?
Vai pidät sinä jo nyt tätä s-24 palstaa oman uskontosi pyhimpänä alttarina.:-)))))
sulle_nauretaan kirjoitti:
Vai pidät sinä jo nyt tätä s-24 palstaa oman uskontosi pyhimpänä alttarina.:-)))))
Tämä on alttari jolla sinuakin pyrin saamaan ajattelemaan maailman ja elon todellisuutta tuon komuharhan sijaan!
- olet_huvittava_pelle
Extyökkäri kirjoitti:
Tämä on alttari jolla sinuakin pyrin saamaan ajattelemaan maailman ja elon todellisuutta tuon komuharhan sijaan!
Kovin heikolla ja huonolla menestyksellä sinä näytät nyt vain toimivan noine saarnoinesi.
Eipä näytä saarnaamisesi tehoavan nyt yhtään mitenkään yhtään kehenkään..:-))))
Mutta jatka toki nyt sitä saarnaamiastasi täällä. Jospa sinä sitten ehkä ihan itse alkaisit uskomaan noihin omiin saarnoihisi. Sillä kukaan muuhan sinun saarnojasi ei nyt koskaan yhtään missään usko.:-))) olet_huvittava_pelle kirjoitti:
Kovin heikolla ja huonolla menestyksellä sinä näytät nyt vain toimivan noine saarnoinesi.
Eipä näytä saarnaamisesi tehoavan nyt yhtään mitenkään yhtään kehenkään..:-))))
Mutta jatka toki nyt sitä saarnaamiastasi täällä. Jospa sinä sitten ehkä ihan itse alkaisit uskomaan noihin omiin saarnoihisi. Sillä kukaan muuhan sinun saarnojasi ei nyt koskaan yhtään missään usko.:-)))On omaa tyhmyyttäsi jos et järkineuvoja usko!
- välillä_totuuttakin
Extyökkäri kirjoitti:
On omaa tyhmyyttäsi jos et järkineuvoja usko!
Täällä ei nyt aivan varmasti kukaan usko, ja ota mitenkään tosissaan noita sinun ihan jatkuvasti palstalle suoltamiasi valheellisia jorinoitasi.
välillä_totuuttakin kirjoitti:
Täällä ei nyt aivan varmasti kukaan usko, ja ota mitenkään tosissaan noita sinun ihan jatkuvasti palstalle suoltamiasi valheellisia jorinoitasi.
No, mitä ne valheelliset jorinani ovat ja mikä on perusteltu totuus siinä kohden? Vai oletko samanlainen mututollo kuin edellisetkin väittäjät? Laskettelet vaan pravdaasi etkä edes kykene pysymään sanojesi takana kun joku kysyy mitä on kyse perustellusti!
Nyt jään odottamaan niiden valheellisten jorinoiden selvitysosastoa, ole hyvä!- välillä_totuuttakin
Extyökkäri kirjoitti:
No, mitä ne valheelliset jorinani ovat ja mikä on perusteltu totuus siinä kohden? Vai oletko samanlainen mututollo kuin edellisetkin väittäjät? Laskettelet vaan pravdaasi etkä edes kykene pysymään sanojesi takana kun joku kysyy mitä on kyse perustellusti!
Nyt jään odottamaan niiden valheellisten jorinoiden selvitysosastoa, ole hyvä!Ihan kaikki palstalle suoltamasi jorinat ovat nyt ihan aina olleett vain sitä täysin valheellista lahtaripropagandaa.
Näin sinä sitten vain olet tällä keskustelupalstalla menettänyt sen uskottavuutesi vallan kokonaan.
Joten se on nyt aivan sama mitä sinä tänne kirjoittelet. Ei sinua nyt kukaan kumminkaan koskaan usko yhtään mitenkään.
Todella valitettava tilanne nyt sinun kannaltasi nimimerkki extyäkkäri. Otan osaa. Mutta täysin itsehän sinä olet nyt itsesi moiseen tilanteeseen tai asemaan tällä keskustelupalstalla tekemisilläsi itsesi aiheuttanut. välillä_totuuttakin kirjoitti:
Ihan kaikki palstalle suoltamasi jorinat ovat nyt ihan aina olleett vain sitä täysin valheellista lahtaripropagandaa.
Näin sinä sitten vain olet tällä keskustelupalstalla menettänyt sen uskottavuutesi vallan kokonaan.
Joten se on nyt aivan sama mitä sinä tänne kirjoittelet. Ei sinua nyt kukaan kumminkaan koskaan usko yhtään mitenkään.
Todella valitettava tilanne nyt sinun kannaltasi nimimerkki extyäkkäri. Otan osaa. Mutta täysin itsehän sinä olet nyt itsesi moiseen tilanteeseen tai asemaan tällä keskustelupalstalla tekemisilläsi itsesi aiheuttanut.Jos niitä on noin runsaasti niin laita 5 esimerkkiä selvityksineen ja todisteineen totuudesta!
Ei pitäisi olla vaikeaa vai oletko täydellinen lahopää joka vain toistaa kuin papukaija muiden aivopieruja?
Nyt sitten ne viisi esimerkkiä! Tai anteeksipyyntö!- välillä_totuuttakin
Extyökkäri kirjoitti:
Jos niitä on noin runsaasti niin laita 5 esimerkkiä selvityksineen ja todisteineen totuudesta!
Ei pitäisi olla vaikeaa vai oletko täydellinen lahopää joka vain toistaa kuin papukaija muiden aivopieruja?
Nyt sitten ne viisi esimerkkiä! Tai anteeksipyyntö!Luehan nyt vain todella tarkkaan vaikkapa juuri tätä kyseistä keskusteluketjua.
Siitä sitten saat todella helposti ne viisi tai jopa reilusti ylikin pyytämääsi valetta täysin perustein ja todistein.
Joten otit taas kerran vain kunnolla pataasi. Olehan nyt seuraavalla kerralla hiukan tarkempi siitä että mitä oikein kirjoitteletkaan näille internetin yleisille keskustelupalstoille.
Noita mottipäisiä aivopierujasi suoltamalla tänne olet saanut itsellesi nyt vain sen todella typerän idiootin maineen. jota ei koskaan kukaan usko. välillä_totuuttakin kirjoitti:
Luehan nyt vain todella tarkkaan vaikkapa juuri tätä kyseistä keskusteluketjua.
Siitä sitten saat todella helposti ne viisi tai jopa reilusti ylikin pyytämääsi valetta täysin perustein ja todistein.
Joten otit taas kerran vain kunnolla pataasi. Olehan nyt seuraavalla kerralla hiukan tarkempi siitä että mitä oikein kirjoitteletkaan näille internetin yleisille keskustelupalstoille.
Noita mottipäisiä aivopierujasi suoltamalla tänne olet saanut itsellesi nyt vain sen todella typerän idiootin maineen. jota ei koskaan kukaan usko.Et sitten yhtäkään löytänyt joten niitä ei edes ole muualla kuin märissä päiväunissasi!
- onhan_noita
Extyökkäri kirjoitti:
Et sitten yhtäkään löytänyt joten niitä ei edes ole muualla kuin märissä päiväunissasi!
Pelkästään tästäkin keskusteluketjusta löytyy noin kolmisenkymmentä täysin valheellista ja paikkaansa pitämätöntä jorinaasi.
Mutta jatka toki tuota jatkuvaa valehteleuasi jos se edes hiukan auttaa sinun mielenterveyttäsi parempaan suuntaan. TSEMPPIÄ!!. onhan_noita kirjoitti:
Pelkästään tästäkin keskusteluketjusta löytyy noin kolmisenkymmentä täysin valheellista ja paikkaansa pitämätöntä jorinaasi.
Mutta jatka toki tuota jatkuvaa valehteleuasi jos se edes hiukan auttaa sinun mielenterveyttäsi parempaan suuntaan. TSEMPPIÄ!!.Mitä ne ovat ja mikä niissä on totuus? Mikset esitä niitä vaikka olen moneen kertaan pyytäånyt!
Kerro nyt selvityksineen edes 10 kpl jos niitä kerran niin viljalti on niin ei ole vaikeaakaan vai oletko ihan pököpää pässi jolta puuttuu niin järki kuin ymmärryskin?- opastan_sinua
Extyökkäri kirjoitti:
Mitä ne ovat ja mikä niissä on totuus? Mikset esitä niitä vaikka olen moneen kertaan pyytäånyt!
Kerro nyt selvityksineen edes 10 kpl jos niitä kerran niin viljalti on niin ei ole vaikeaakaan vai oletko ihan pököpää pässi jolta puuttuu niin järki kuin ymmärryskin?En nyt todellakaan viitsi vaivautua moiseen touhuun pelkästään sinun onnettoman mitättömyyden takia.
Minähän olen nyt vain neuvonut ja opastanut sinua löytämään sen oikean tien siihen normaaliin elämään.
- arvoisa.herra
Porvarin tyhmyys kaikessa kukkeudessaan. Venäläinen tai suomalainen tai ruotsalainen ei olisi kansallisuudeltaan sitä mitä on. Porvari jopa esittää 50 000 maassa asuvan venäläisen karkottamista elleivät suostu muuttamaan syntyperäänsä venäläisestä suomalaiseksi.
Persuissakaan on hyvin vähän syntyperänsä kieltämisen vaatijia, ulkomaalaisten karkottamisvaatimuksia sitäkin enemmän.
Voidaako olettaa että persujakin tollompia löytyy Supisuomesta?? - plusryhm
Kyllä se tiedetään ettei Kokoomuspuolue diggaa ammattiliittoja. Se on heidän agendansa.
Ammattiliitot ovat kuitenkin ja pysyvät. Pihkalan lakonmurtokaartit ovat menneisyyttä. - persuko_vai-joku-muu
Mikä hemmetin rotukiihkoilija Extyökäri on!
Me fiksut viisaat paljon rahaa omistavat - te tollot palkkatyötä tekevät.
Meitin firmassa omistajat keskustelevat jatkuvasti työntekijöiden kanssa työn tekemisestä. Kysyvät ja ottavat huomioon.
Exä taitaa olla joku huumekundi, joka maksusta trollaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840