Paljonko pitää maksaa hyvästä kahvimyllystä? Olen ulkona kun lumiukko. Minulla on toimiva espressokone, mutta haluan nyt itse jauhaa. Jos löydän hyviä papuja jostain verkkokaupasta.....
Vastaukset 1
- Tsepu
Kävele paikalliseen tee- ja kahvikauppaan. Myyvät siellä papuja niin jauhettuna kuin jauhamattominakin. Osaavat varmaan myös kertoa mistä ostaa myllyjä ja millä hinnalla. Ovat vähän kuin eläinkaupat - alalle hakeutuu vain asiasta kotioloissakin kiinnostuneita ihmisiä.
Kannattaa tietysti muistaa, että "hyvä" on suhteellinen käsite ja rahaa saa aina kaikennäköiseen hifistelyyn kulutettua ihan niin paljon kuin löytyy maksukykyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134752Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47657Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99644Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641- 61629
- 47580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520