suomalaisten veronmaksajien rahoilla sossusta Suomessa ???
Se tulis saada aktivoitua töihin.
Mahtaakohan olla mahdollista !!!
Se tulis saada aktivoitua töihin.
Mahtaakohan olla mahdollista !!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jaa, vasuri heräsi taas lorinaan ja omassa sängyssään! Pidätyskyky se petti jälleen kerran ja lirautit sitten tänne koko rakollisen.
Mees nyt lääkäriin, tämä palsta ei ole ratkaisu ongelmaasi!
Kokomustalla on ratkaisu, kähmintä ja hyvävelivirat niin Suomessa kuin eu eliitissäkin.
https://yle.fi/uutiset/3-10143297
Partalapsen päiväkierros itiksessä Kela,Pelaamo,rukoshuone ja sitten perseitä kyttämään kauppakeskusenkäytäville.
Alkoholisti Teuvo Hakkarainen on anonut lisää sairauslomaa, on ollut lomalla jo joulusta asti. Aivan turhan pallin täyttäjä koko jätkä, krapula näyttää kestävän kuukausitolkulla.
Miten me lpersut saamme palkkaa kun päivät kuluvat sikakarjujahdissa. Jeesus Kristus meitä siivittää raamattu apurinaan ja emme ehdi töihin.
Persunuoret kasvatetaan aivottomiksi piioiksi. onneksi heitä ei montaa ole. Persujen kannatuksen syö luonnollinen poistuma. Seuraavissa vaaleissa äänestäjiä on jo vähemmän, eikä nuoria tule tilalle.
Sitä saa mitä tilaa, sanoi peruspomo.
Vassukka se jaksaa unelmoida kuin neuvostoliitossa. ja hyvinhän siinä kävi....
Veronpalautukset tulivat tänään paperilla
Elän niillä pitkään
kunhan tulevat
aprillia
älä mene halpaan
https://pbs.twimg.com/media/DZ4Ln-zWkAAQFQE.png
enää
https://twitter.com/LauraHuhtasaari/status/981230453029068800
Syy, miksi Soini ei halunnut jatkaa perussuomalaisten puheenjohtajana on kaikille selvä. Soini tiesi häviävänsä Halla-aholle. Tekopyhistely alkaa saada jo omituisia mittasuhteita. Mene eteenpäin Soini, älä anna tunteelle valtaa.
USA:n CNN kanava haastatteli minuutti sitten israeliaista alan miestä toimittaja
ronen bergmania
ja kysyi hänen arviotaan Putinin toimista, vastaus meni jotenkin näiin:
Kreml on yrittänyt useita murhia ympäri maailmaa, joskus onnistuen ja joskus ei
EI ole mahdollista että britti tapetaan ilman Putinin lupaa
Mutta Putin ei osannut laskelmoida että vaste on näin kova ja näin suuri ongela syntyy
venäläisen tappamisesta
Englanti pääsee asiassa eteenpäin vain siten, että sen on julkisesti esitettävä tiedustelupalvelun
todisteet Putinin syyllisyydestä (koska ei ole mahdollista että Kremlissä joku tunnustaisi)
Jos se raha menee takaisin yhteiskunnan kiertoon? Vai minne muualle sitten Suomen ulkopuolelle ne rahat sijoitetaan saako sitä duunari koskaan tietää?
Voitaisiinko ajatella niin, että kun kommunistille antaa rahaa, se rauhoittuu
ja taistolaisesta Wahlroosista nousee lempeä pikku Nalle joka tuo kadonneen ankanpojan Nordean takaisin Ruotsista kotiin Suomeen luomaan hyvää Suomessa
PIENSIJOITTAJAT MAKSAVAT TÄYDET OSINKOVEROT toisin kuin säätiöiden taakse piiloutuvat SAK Herlin Sipilä Soini ...
Nalle maksaa myös osinkoverot mutta Ruotsiin koska on sen kansalainen
NYT KUN NORDEA MAKSAA NALLEN ERINOMAISEN TOIMINNAN ANSIOSTA vielä lisää OSINKOJA SUOMALAISILLE PIENSIJOITTAJILLE JOTKA MAKSAVAT TÄYDET OSINKOVEROT
SUOMEN VALTIO SAA JOKAISTA PIENSIJOITTAJILLE OSINKONA MAKSETTUA MILJARDIA KOHDEN
150 MILJOONAA RAHAA SUOMEN BUDJETTIIN ENEMMÄN KUIN ENNEN
TEKEMÄTTÄ YHTÄÄN MITÄÄN KUN RUOTSIIN aikaisemmin MAKSETTU LÄHDEVERO MUUTTUU SUOMALAISEKSI PÄÄOMAVEROKSI
Seuratkaa rahaa ja Nallea
Nalle tietää
Nalle osaa
Nalle johtaa
Taistolainenkin voi muuttua mukavaksi kun tekee kuin Nalle
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2016/03/09/tavalliset-ihmiset-ja-wahlroos-maksavat-tayden-osinkoveron
Suomalaisten raha tai siis oli? No markkahan se oli. Kerro miten ihmeessä euroa voi sanoa edes omaksi rahaksi, kun se on ollut jo niin kauan yhteistä rahaa monien muiden valtioiden ja ei pelkästään perussuomalaisten kanssa? Niin yhteistä, että on ollut varaa antaa sitä tukipaketteina Kreikalle.
Oletko sinä petturi ja joku ulkomaalainen Suomalaisen vihollinen?
Aloittaja häivy täältä me ei kusiaisia tarvita yhtään lisää. itse olet loinen tuontitavara ja huono. Ymmärrätkö edes kunnon vihtuilua ala-arvoinen
Punavihreävasuri KHO:n presidentti mielestä kaikkien valittavien palautettavien matujen pitäisi saada valitusoikeus KHO:teen.Heidän asianajilla pitäisi olla myös rajamaton palkion määrämisoikeus. Aika paljon vit..aa pask. jauhajien rahastamiskiima verovaroista.
Viherjuuri on irvikuva meidän oikeuslaitoksissa.
Hei sensori mulkvisti vedä vittu päähäsi,mutta älä tukehdu.