Hyvin tärkeää on saada

työrauha vihdoinkin. Kun ne yksityisasiat hoidetaan ihan muualla ja kun hän kerran jo tuntee ihmisen jota kaipaa niin ei ole mitään tarvetta "auttaa" yhtään enempää.
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Whaaaaat? No ei tasan tunne. Mutta näyttää nyt siltä ettei tule tuntemaankaan. Työrauha kun on se tärkein...

Äänestä
  • Mun työrauhaa saa eräs mielellään häiritä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiljaisuuspuuttuu kirjoitti:

työrauha vihdoinkin. Kun ne yksityisasiat hoidetaan ihan muualla ja kun hän kerran jo tuntee ihmisen jota kaipaa niin ei ole mitään tarvetta "auttaa" yhtään enempää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu