Ovat kovin kaivanneetkin näytille, olkaa tarkkana tarjalaiset, pian näette ja kuulette nimen.
https://www.ksml.fi/kotimaa/Presidentti-Niinistö-ISlle-Poikavauva-saa-nimen-pikapuoliin-–-paljastetaan-kaikelle-kansalle-kirkossa/1177702
Onko punikeilla jo arvostelu-ja ivapuheet valmiiksi opeteltu.
https://www.ksml.fi/kotimaa/Presidentti-Niinistö-ISlle-Poikavauva-saa-nimen-pikapuoliin-–-paljastetaan-kaikelle-kansalle-kirkossa/1177702
Onko punikeilla jo arvostelu-ja ivapuheet valmiiksi opeteltu.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ihanaa kun on poika jolle tulee toiseksi nimeksi Jalmari, se oli ukkinikin nimi.
Pojan nimeksi tulee Juha Timo Petteri, pääministerin, valtiovarainministerin ja ulkoasiainministerin mukaan.
Ja herää kysymys kuka sitä kukkatätirunoilijaa pani?
Sauli pani jääkiekkoharjoitustensa lomassa. On se aikamoinen mies, pulterikin arvostaa.
Muuten, se ”runotyttö” on bisnesnainen, tienaa enemmän kuin Sauli.
https://www.radiopooki.fi/uutiset/pohjois-pohjanmaa/a-158193
Varpaat jo näkyy, kyllä pian tulee näkyviin kokonaan.
Väinö Jalmari kastetaan ja nimi kuulutetaan kirkossa!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005628870.html
Miksei Annan lasta kuulutettu kirkossa , annettiin vaan joku nimi kuin koiranpennulle?
Kuka on isä, tutkiva juornalismi vois ottaa selville ja maksetaanko elatusmaksut taas veronmaksajien kukkarosta..
Onhan ne sinustakin elatusmaksut maksettu verovaroista niin kuin kaikkien muidenkin lasten. Viranomaiset sitten yrittävät periä niitä maksuja vanhemmilta.
Miksi jonkun julkisuuden henkilön tai hänen lapsensa lapsen nimi pitää julkihuutaa turuilla ja toreilla?
Tuskin Sauli ja Jenni hyväksyisivät sitä, että heidän yhteistä lastaan pilkattaisiin julkisuudessa.
Pilkataanko lasta siitä jos luterilaiset vanhemmat tavan mukaan pyytävät ottamaan lapsen seurakunnan jäseneksi, Samoinhan kirkossa ilmoitetaan kuoleet seurakunnan jäsenet ja muut kuulutukset. Mutta ettehän te kommunistit kuulu kirkkoon, haloskakin liittyi kuulemma tapakristityksi, kai sen penskakin kuuluu kirkkoon edes muodollisesti.
Muuten;
Eihän Valtakunnan POIKAA huudeta missään turuntorilla, itsehän olet ollut sairaaloisen utelias hänestä ja kysellyt joka päivä.
Ei ole olemassa mitään "valtakunnan poikaa", koska Suomi on itsenäinen tasavalta eikä valtakunta.
Tarja Halonen on käynyt Mäntyniemessä tapaamassa Saulia, Jenniä ja poikaa.
Ihminen ei ole kommunisti, jos hän ei kuulu kirkkoon. Evankelisluterilainen kirkko on vain yksi uskontokunta, se ei ole viranomainen, ei poliisi, ei lääkäri, eikä tuomari.
Onko Annan salattu lapsi kastettu ja kirkossa kuulutettu ja mikä on nimi,
itse arvaan on Anna-Tarja-Kaarina