Orpo kovana. Hallituksen linjaa jatketaan. Verot köyhille ja leikkaukset. Rikaiden rikastuminen vaatii indeksijäädytykset..
Köyhien köyhdyttävä lisää?
melkeinpokkana
18142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Orpohan mesoo, että linja jatkuu. Välilisiä veroja nostetaan ja elökeitä/ etuja leikataan. Kiittä typeriä köyhiä äänestäjiä.
Onhan Orvolla tukena Kokoomussilä..
Orpo nojaa Soinin hytkyvään nauruun köyhille..
Ihme käyttäytymistä oikeistopuolueilta eduskunnan kyselytunnilla. Opposition kysyessä köyhien asemasta tässä yhteiskunnassa se aiheuttaa hilpeyttä oikeistopuolueissa. Tämäkö on hallituspuolueiden mielestä hauskaa ?
Se on hauskaa! Ei unohdu läskisoinin hytkyvä nauru, kun kysyttiin köyhien kusetuksesta.
Eiks sustsakin ois, jos olisit Köyliöstä kotoisin ja vastaisit nettomaksajien rahoista. Köyliö on sisäaiittoinen Orpoja tuottava vaötion tuilla elävä elinkelvoton tuppukylä. Kauniainen on Köyliö tapainen hesan reiässä roikkuva elätti.
Alun perin hallitusohjelma väärä. Kolmen tyrijät?
Kyllä nyt kusettajaorpo poleeta..
Eikö muka varaa palkata päteviä johtajia? Tolo-orpo, Soinirepana ja nuijasipilä..
Kysykäämme itseltämme, että miksi tommonen Orpo on siellä touhuamassa. Mistä se johtuu? Voishan siellä olla joku asiallinenkin poliitikko rahakirstun hoitajana. Vaan ei ole, kun on Orpo. Kenen syy?
No kokoomus kyky jolta vain kyvyt puuttuvat ja kohta joku palkkiovirka kuten edellisillä Katainen 2009 4=? Tai Stubb keksin luvut omasta päästä, eli mikä virka jonka veronmaksajat tulee maksamaan myöskin URPOLLE?
Eiks se siitä johu, että aika lonet on kämptiä. Kävin Somerolla metsänomistajan ja Soinissa maataloustuetun luona. 'PEETU O KUULEMA HIEEENOO MEES'. Ääliö kehtasi vielä puhua vanhan kansan viisauksista. Suomessahan Köyliössä piika tai torpparin tyttö maksoi velat luonnossa.
Milloin Köyliön kunnan pitää hillitä velkaantumista ja maataloustukien ja yritystukien rohmuamista. Kyllä Helsingin köyhät köyliöläistä varakasta metsänomistajaa enemmän tarvitsevat tukea.
Paljon mätää nyky halinnossa.
suomihan nousee kohinalla tämän hallituksen aikana. ihmiset työllistyy ja köyhätkin saavat rahaa kun tekevät ja saavat töitä.
Köyliöläiset myydään Orvon rikollisen typeryyden takia helsinkiläisille maaorjiksi.
Kyllä myös rikkaiden indeksisidonnaiset etuudet tulee jäädyttää. Ai niin, mutta eihän niitä ole...
SDP:n puoluehallitus työstää muita keinoja ajaa ulos maasta jokainen nettomaksaja. Sitten kaikki voivat nostaa sossutukia autuaan onnellisina.
Onko typeryytesi sukuvika? Oksettava tyhmyys. Kaikki tukifirmat voi lähteä. Puhdas pöytä.