Myrkkyjupakka naurattaa!

Älä naurattako venäjäfobiikot, sillä missään oikeuslaitoksessakaan ei tuomita ilman pitäviä näyttöjä ketään. Venäjä halutaan saada syylliseksi väkisin ja ilman todisteita! Millä aiotaan saada selville, mikä taho saattoi uhrit alttiiksi myrkylle, eli suoritti myrkytykset? Ketään ei ollut paikalla näkemässä, eli syyllistä ei saada KOSKAAN selville. Koittakaahan Usan ja EU:n idiootit tajuta edes näin yksinkertainen fakta.
Lapsellista hommaa nämä diplomaattien poistamiset eri maista, niistä ei ole mitään hyötyä.

6

106

3Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ghk8

      Oikeastaan ihan turhaa vatulointia käsitellä edes koko asiaa missään. Venäjää ei hetkauta asia suuntaan eikä toiseen vaikka latovat 110% todisteet syyllisyydestä, turhaa rahan haaskausta koko homma! Maailma jatkaa menoaan kuten ennenkin, case closed!

    • Venäjää ja Putinia ei todellakaan hetkauta, mitä syytöksiä siitä ladellaan, eli olen samaa mieltä.

      • sontaIehtien_propaganda

        ONNEKSI Putinilla on pitkä pinna. Moni muu olisi jo saattanut hermostua jatkuvasta mustamaalaamisesta...


    • Venäläisten diplomaattien karkotus on seurausta siitä, että Britannian pääministeri ja ulkoministeri valehtelivat medialle ja koko maailmalle, että myrkky on peräisin Venäjältä. He väittivät saaneen siitä varmistuksen Porton Downissa sijaitsevan kemiallisia aseita tutkivan laboratorion asiantuntijoilta.

      Muutama päivä sitten heidän väitteensä kuitenkin paljastui valheeksi, kun kyseisen laboratorion johtaja Gary Aitkenhead kertoi Sky-newsille, etteivät he pysty tunnistamaan, että aine olisi peräisin Venäjältä.
      Britannian ulkoministeriö on joutunut poistamaan Twitteristä valheensa, jonka se oli sinne laittanut 22.3.18. Nyt se yrittää uusilla valheilla päästä eroon kiusallisesta tilanteesta.

      Kaikki merkit viittaavat yhä enemmän siihen suuntaan, että Britannian oma tiedustelupalvelu myrkytti Skripalit ja pani Brittihallituksen syyttämään siitä Venäjää. Tarkoituksena todennäköisesti saada yleinen mielipide Britanniassa ja koko maailmassa Venäjä-vastaiseksi ja siinä he ovat kyllä onnistuneetkin. Jonain päivänä totuus kyllä kuitenkin varmasti paljastuu.

      • trollallaa

        Agatha Christie kääntyi haudassaan ja harmitteli, kun ei enää pääse kirjoituskoneen ääreen. Brittiläinen Myrkkytarina pitäis kirjoittaa heti!


    • jaskanpauhaajat

      Minua nauratti kun luin että Herra Skripal ei enään ole kriittisessä tilassa ? Siis mitä vittua ??? Maailman voimakkain hermomyrkky ja tyypit tepastelee vailla kirpun kipua sairaalasta. Eikö tämä haise ja voimakkaasti ?????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      70
      8216
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      123
      4730
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      112
      3876
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      77
      3407
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      2996
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      134
      2700
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      39
      2157
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      1973
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      264
      1949
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1948
    Aihe