Muistatteko miksi Tarja valittiin presidentiksi?

Siksi, että hän on nainen - on edelleen.
Siksi, että on sosialisti - on edelleen.
Siksi, että on vaatimaton - on edelleen.
Siksi, ettei kepulaisesta tule presidenttiä.
Siksi, koska ei ollut uhka Lipposelle.
Siksi, jotta voisimme leuhkia naispresidentillä.

No, kyllähän noilla meriiteillä pääsee presidentiksi. Kesätöihin R-kioskille olisikin jo paljon vaikeampi päästä.

Puolustakaa nyt ihmeessä jo Tarjaa tai kirjoitan seuraavaksi itse Tarjaa ylistävän kirjoituksen! Tuon potaskan kirjoittaminen ei ole ollenkaan kovin vaikeaa - ottaa vain lehdistä mallia.
5263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt maailman homopiiri tietää että suomi on niin vapaamielinen maa että valitsee entisen SETA:n puheenjohtajan presitentiksi.
He ovat ottaneet helsingin ykköslomakohteekseen.
Nyt kun se maailman homo-turistit huomaavat että helsinkihän on täynnä homoja, he tulevat siihen tulokseen että kaikki suomalaiset on homoja, kotiinpalattuaan voivat kerto ilosanomaa luvatusta maasta, jossa heteroita on vain pieni vähemmistö ja neki asuu maalla kaupungin ulkopuolella.

Kiitos Tarja.

Äänestä

Siksi,että hän on hyvä presidenntti
Siksi,että hän on koko kansan presidentti
Siksi,että hänet valitaan vielä toisellekkin kaudelle.

Äänestä
  • Vihdoinkin joku osaa ja uskaltaa puolustaa Tarjaa! Olin jo vaipua epätoivoon.

    Perustelusi ovat kerrassaan mainiot.
    Olen kuitenkin kanssasi hiukan eri mieltä. Ensinnäkin Tarja ei ollut ollut ennen valituksi tuloaan päivääkään hyvä presidentti ja ei ole ollut hyvä presidentti valituksi tulonsa jälkeenkään.
    Toiseksi, Tarjaa kannattaa vain pieni osa suomalaisia, äänestysikäisistäkin vain murto-osa ja äänestäjistä vain niukasti enemmän kuin sitä toiseksi tullutta. Jos Tarjalle äänensä antaneista otetaan ne äänet pois, jotka annettiin vain sen takia, että sitä toista ei valita, Tarjan todellinen äänimäärä jää kiusallisen pieneksi. Suuresta kansan tuesta on hyvin vaikea puhua. Ja jos vielä mietitään asiaa tarkemmin, niin ihmisillä on taipumus kannattaa sitä, jonka väitetään voittavan kisan. Nyt annetaan ymmärtää, että Tarjaa ei voita kukaan: kuinka moni on antamassa äänensä Tarjalle sen takia, koska haluaa olla voittajan joukkueessa. Alueellisesti Tarjaa kannattaa surkean pieni vähemmistö. Mutta koska olet sivistynyt ja luet lehtiä, osaat toistaa lehdistön käyttämää termiä: suuri kansan tuki takana. Tekisi mieli kysyä, että minkä kansan minkälainen tuki.
    Kolmannessa perustelussa olet vahvasti sitä mieltä, että Tarja valittiin presidentiksi sen takia, koska hänet valitaan presidentiksi vielä toisellekin kaudelle. Tuota en ollutkaan kuullut. Käsittääkseni toiselle kaudelle valitaan presidentti ehdokkaiden ja heidän näyttöjensä perusteella, jos sattuu olemaan sopivasta puolueesta.
    Sallit, että pyydän sinua virkistämään vielä hiukan sitä laadukasta muistiasi niin, että löytyisi ne syyt, miksi Tarja valittiin presidentiksi. Kuulut varmaankin Tarjan tukijoihin, joten sinulla on sisäpiiritietoa siitä, miksi Tarja valittiin. Kerro nyt, mekin haluamme tietää. Tsemppiä yritykseesi, pidän peukkuja!

    Äänestä

  • kuin kolminkertainen huraa, huraa, huraa nykyiselle ja tulevalle koko kansan presitentillemme Taaarjaaaa Haloooseelleee!!!!!!!!

    Äänestä

Tarjalla on 93,5% kannatus, Yle ja Erkko sanoo niin, ja siihen uskon.
Tarja on saanut niiin paljon aikaan, esim. hmmmm tota ja noh, ku.......... se silloin siellä juhlissakin oli, Arafattikin hymyili Tarjalle kun se,,, niitä miinoja tai hmmm mitä ne oli....
NO OLKOON MITÄ OLI ÄLÄ KYSELE SELVÄÄ ASIAA!!!!!!
Tarja jatkaa Suomen ulkoministerinä kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NoHalonen kirjoitti:

Siksi, että hän on nainen - on edelleen.
Siksi, että on sosialisti - on edelleen.
Siksi, että on vaatimaton - on edelleen.
Siksi, ettei kepulaisesta tule presidenttiä.
Siksi, koska ei ollut uhka Lipposelle.
Siksi, jotta voisimme leuhkia naispresidentillä.

No, kyllähän noilla meriiteillä pääsee presidentiksi. Kesätöihin R-kioskille olisikin jo paljon vaikeampi päästä.

Puolustakaa nyt ihmeessä jo Tarjaa tai kirjoitan seuraavaksi itse Tarjaa ylistävän kirjoituksen! Tuon potaskan kirjoittaminen ei ole ollenkaan kovin vaikeaa - ottaa vain lehdistä mallia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu